Kézilabda: Mistina-parádé kellett az első csabai sikerhez

2021. március 9. 20:22 | Kovács Dávid

Megszerezte első győzelmét az idei bajnoki szezonban a EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE, miután 23-20-ra nyert a Hungast Szombathelyi KKA ellen. A csabai sikerben kiemelt szerepet játszott a 49 százalékkal védő Mistina Kitty, valamint a hét gólt szerző Tamara Radojevic.

K&H női kézilabda liga, 11. forduló
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE-HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 23-20 (11-10)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Őri, Pozdena.
Békéscsaba: MISTINA – Andróczki 2, Iván, RADOJEVIC 7 (4), J. AGBABA 4, MITROVIC 5, Szabó P. 4, Csere: Kapus: Csizmadia (kapus), GIRICZ, Török 1, Petika. Vezetődző: Vida Gergő.
Szombathely: TOMASEVIC – Varga N., M. Agbaba 1, GORILSKA 9 (1), Bandelier 1, Pődör R. 4 (1), Wald 1. Csere: ORBÁN 4, Pődör B., Mayer Vezetőedző: Marosán György.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1

A csabai együttes a Boglári Akadémia ellen megszerezte első pontját ebben a szezonban, azonban most már győznie kellett, ha megakarta őrizni bennmaradási esélyét. Vida Gergő együtteséből a leggólerősebb játékos, Kukely Anna továbbra is hiányzott, szombathelyi oldalon Horváth Petra nem léphetett pályára, de a bajnokság góllövőlistájának második helyezettje, Lilja Gorilska ott volt a kezdőcsapatban.

Jól kezdett a Békéscsaba, Jelena Agbaba találatával gyorsan háromgólos volt a hazai előny (4-1). Már a meccs elején remekeltek a kapusok: Mistina Kitty után a vendégek rutinos, szerb válogatott kapusa, Katarina Tomasevic is védésekkel jelentkezett. Marosán György időkérése jót tett az SZKKA-nak, Lilja Gorilska pedig elkezdte a gólgyártást, az első nyolc szombathelyi találatból hatot a beállós jegyzett (7-8). A szombathelyiek az NB I egyik legmagasabb védőfalával rendelkeztek, ezzel meggyűlt a baja a csabai csapatnak, középen sokszor nehéz volt az átlövők dolga, de a két szélső, Szabó Panna és Andróczki Flóra is besegített, így félidőben végül a házigazda járt előrébb (11-10).

A második játékrész elején is jobban rajtolt a Békéscsaba, a 40. percben újra kialakult a háromgólos differencia (16-13). Ezt követően azonban jött egy kisebb hullámvölgy, a vasiak pedig egy gólra felzárkóztak (17-16). Az egyenlítés azonban nem sikerült, Lilja Gorilska két hetest is kihagyott, az elsőt a cserekapus Csizmadia Fanni védte, a másodikat pedig a beállós kapu fölé ejtette. A kritikus állásról Tamara Radojevic mozdította el a csabaiakat, így a szombathelyi mesternek az 53. percben időt is kellett kérnie. A csabai fal keményen védekezett, mögötte pedig Mistina Kitty jól teljesített, átlövéseket és ziccereket is védett. Jelena Agbaba ugyan négyre növelte a különbséget, de a hajrá előtt harmadszor is kiállították, így az utolsó percekben nem segíthetett a társaknak (21-17). A Szombathely egy 3-0-s rohammal még visszajött a mérkőzésbe, de a végén Ivana Mitrovic góljai, valamint Mistina újabb bravúros védései bebiztosították az idei első csabai sikert a bajnokságban (23-20).

A Békéscsaba ezzel a sikerrel megőrizte bennmaradási esélyeit és három szerzett ponttal felzárkőzott a Szombathelyi KKA és a Boglári Akadémia mögé, akik legközelebb éppen egymás ellen csatáznak majd. Vida Gergő együttese a válogatott szünet után újra fontos mérkőzést vív, hiszen március 24-én az Érd otthonába látogat.

MESTERMÉRLEG

Vida Gergő: Egész héten azt sulykoltam, hogy a kapusteljesítményen múlhat a sikerünk. Tudtuk, hogy lerohanásból, rendezetlen védekezés ellen kell könnyű gólokat lőni. Sokan temettek bennünket, de „visszajelentkeztünk” az NB I-be. Büszke vagyok a csapatra!

Marosán György: Védekezésben végrehajtottuk a feladatot, de rengeteg helyzetet kihagytunk, ami felőrölt bennünket. Sokat dolgozunk, mindenki akar, nem adjuk fel és egyszer áttörjük a gátat.