Ismét lehetséges a szervadományozás és szervbeültetés

2020. június 17. 11:41 | behir.hu

A koronavírus-járvány után kezd visszaállni a rend a szervek adományozása és átültetése területén is.

– Májustól ismét a járvány előtti szinten van már a szervdonáció és a szervátültetés mértéke is – mondta el Mihály Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat transzplantációs igazgatója szerdán a Kossuth Rádióban. Kiemelte, hogy márciusban és áprilisban a járvány miatt jelentősen lecsökkent a szervátültetések száma.

A szakember hangsúlyozta, hogy a felmérések szerint a koronavírus kockázata a szervátültetések terén nem kiemelkedő, így a fertőzés lefolyásában vagy a halálozásban sem. Nagyobb kockázatot jelent azoknak a gyógyszereknek a használata, amelyek a beültetett szerv kilökődését akadályozzák meg,  ezek ugyanis gyengítik az immunrendszert. A transzplantációk kapcsán a donorok eddig is számos szűrésen estek át, a sor a koronavírus-szűréssel egészül ki. 

Forrás: hirado.hu

További programok »

Itthon

Megkezdődött a 18. Határmenti Karvezetői és Énekkari Kurzus

Február 20-22. között 18. alkalommal rendezik meg Békéscsabán a Határmenti Karvezetői és Énekkari Kurzust, az Október utcai Baptista Imaházban. A mostani kurzusra több mint 49 karvezető regisztrált – a határon innen és túlról, és több mint hetven kórustag vesz részt a péntektől vasárnapig tartó próbákon, majd az istentiszteleteken. A karvezető foglalkozások négy karvezetői csoportban négy tanár segítségével zajlik.
17:45
FEL