Az INTERREG projektben a határon átnyúló civil és önkormányzati partnerségben Nagyszalonta és Békés természeti értékeit igyekeznek megőrizni, fejleszteni, valamint elősegíteni a rehabilitációt, ennek köszönhetően több ponton is megújult a békési Üdülőközpont.
– Ezek mind olyan lépések, amelyek még közelebb hozzák a Körösök-Völgyéhez a helyieket és az ide látogató turistákat – fogalmazott Kálmán Tibor. Békés polgármestere hozzátette, hogy megújult a konferenciaterem, a stégek, de a program részeként új eszközöket és kerékpárokat is vásároltak, valamint Körösvilág címmel egy interaktív kiállítás is létrejött.
A Körösvilág című tárlat egyik rendezője elmondta, hogy Ravasz Attilával közösen hozták életre a kiállítást.
– Az első perctől kezdve elhatároztuk, hogy a diákok számára egy interaktív kiállítást rendezünk. Megtekinthető a békési Rosszerdőről egy film, de vannak interaktív játékok is – mondta el Havassy Péter, a 2005-ben megszűnt gyulai Corvin múzeum egykori igazgatója, levéltáros.
A projekt vezető partnere Nagyszalonta önkormányzata, összköltsége Békést érintően több mint 844 ezer euró, a támogatás aránya pedig 95 százalék volt. A projekt részeként az Élővíz-csatorna mellett tanösvény épült, amely a helyi védett növény- és állatfajokat, az Élővíz-csatorna, a Fehér-, a Fekete- és Kettős Körös menti települések múltját és jelenét, jellemző élővilágát mutatja be.