Peking az első olyan város, amely nyári és téli olimpiának is helyet adott (a nyári olimpiát 2008-ban rendezhette a kínai főváros). Az ötkarikás játékokra 91 nemzeti olimpiai bizottság küldött résztvevőt. A helyszínen mintegy 150 ezren követhették figyelemmel a grandiózus nyitóceremóniát.
A Magyar Távirati Iroda munkatársa így látta a rendezvényt fényképezőgépén át:
Ami a versenyeket illeti: a várakozások szerint a pekingi téli olimpia első teljes versenynapján, szombaton megszülethet az első magyar érem, ugyanis ekkor rendezik a rövidpályás gyorskorcsolyázók vegyesváltóinak küzdelmeit.
A téli játékokon most debütáló számot annak ellenére is jó előjelekkel várhatja a magyar küldöttség, hogy a csapat egyik alapembere, Liu Shaoang korábbi pozitív koronavírustesztje miatt csak szerdán érkezett meg a kínai fővárosba.
Utóbbi két versenyen már a legerősebb összeállításában, a két fix női versenyző mellett a Liu fivérekkel (Shaoang mellett Shaolin Sándor) indult az együttes, a pekingi csapatösszetételnél ugyanakkor nagy kérdés lesz, hogy Liu Shaoangnak mennyire sikerül leküzdenie az időeltolódás miatti fáradtságot.
Pénteken a curlingezőknél folytatódnak a vegyespáros selejtezői, újabb találkozókat rendeznek a női jégkorongtornán, valamint a férfi szánkósok is letudják az egyéni verseny első két futamát szombaton.
Síakrobatikában a férfi mogullal kezdődik a program - itt a nap végén már érmeket is osztanak -, míg a gyorskorcsolyázóknál női 3000 méteren találnak gazdára az első medálok. A síugrók a normálsáncos versennyel kezdenek: a férfiak még csak selejteznek, a nők ugyanakkor a selejtező után a döntőt is letudják, így itt szintén érmeket osztanak.
Ugyancsak gazdára találnak a női sífutók 7,5+7,5 kilométeres tömegrajtos versenyének érmei, míg a sílövőknél a vegyesváltó olimpiai bajnokára derül fény.
Szombaton hat számban hirdetnek bajnokot a február 20-ig tartó olimpián.
Forrás: MTI