Hátrányát ledolgozva nyerte második derbijét az Ekker-csapat

10:27 | Bimbó Lajos

Az NB III.-as labdarúgó bajnokság második fordulójában a Gyulai Termál FC csapata a Pénzügyőr SE együttesének otthonába utazott augusztus 7-én. Az Ekker Attila vezette gárda az első félidőt egy gólos hátránnyal zárta, ám a második félidőben már hozta az elvárt formáját és a győzelemért járó pontokkal utazhatott haza.

Pénzügyőr SE–Gyulai Termál FC 1-3 (1-0)

Gyulai Termál FC: Füstös Krisztián, Wéber László, Ilyés Tamás (Csicsely János), Szabó Péter, Zelenyánszki László (Szabó Zsombor), Czirok József (Varga Tamás), Szilágyi Dávid (Vörös Barnabás), Zabari Dávid, Katona György (Trescsula Máté), Geiger Norbert, Malkócs Marcell. Csere: Kertész Dániel, Nagy Sándor, Kukla Zsombor, Kovács Zsolt, Krajcsó Krisztián, Kepenyes Ármin, Sztankó László. vezetőedző: Ekker Attila.

A gyulai együttes nem a legjobb hangulatban várta a bajnoki folytatást, hiszen a hétvégén nem várt vereségbe futott bele, amikor 2-1-es eredménnyel kikapott a FÉMALK-Dunavarsány otthonában, így elbúcsúzott a Magyar Kupa küzdelmeitől. A fürdővárosi gárdának így már csak a bajnokság maradt, a pasaréti találkozón pedig folytatni szerette volna az első fordulóban elindított jó szériáját, amikor hazai pályán győzte le magabiztosan hódmezővásárhelyi ellenfelét.

A soros bajnoki azonban nem úgy kezdődött, ahogy azt a vendégcsapat elképzelte, a gyulai gárda nem találta saját játékát, nem tudta felvenni ellenfellének játékritmusát. A hazai keret ki is használta a vendégcsapat gyenge periódusát és a 24. percben megszerezte a vezető találatot (1-0).

Az első játékrész után már egy egészen másik arcát mutató vendégcsapat érkezett vissza a folytatásra. Az összeszedettebb, határozottabb gyulai együttes előhúzta kombinatívabb játékát, a 46. minutumban pedig, rögtön a kezdés után, Zelenyányszki László találatával kiegyenlítette a találkozó állását (1-1).

A folytatásban már egyre kijött a két csapat közötti különbség, a fürdővárosi pedig kapott az alkalmon és a 62. percben Trescsula Máté góljával már egy gólos gyulai vezetést mutatott az eredményjelző (1-2).

A hazai csapat a hátrányból is megpróbált felállni, azonban Füstös Krisztián magabiztosan védte kapuját. A 73. percben Ilyés Tamás rázta meg magát, találata pedig a három pont megszerzését jelentette csapata számára (1-3).

A Gyulai Termál FC együttese a szezon második fordulóját is győzelemmel zárta, így magabiztosan várhatja az augusztus 11-én esedékes, Kecskeméti TE 1911 II. elleni hazai fordulót.