Még tartanak a vakáció utolsó napjai, azonban az oktatási intézmények már készülnek az évnyitóra, az első becsengetésre. A Lencsési iskolába augusztus közepén érkeztek meg a tankönyvek, a pedagógusok pedig az új tanévről egyeztetnek.
– Az elmúlt napokban megtartottuk az utolsó értekezleteket, a kollégákkal áttekintettünk a tanévkezdést előtti legfontosabb feladatainkat. Egyeztettünk az órarendek, a tantárgyfelosztás és a terembeosztás kapcsán – fogalmazott Vida András a Lencsési Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója.
Lugosiné Pál Ildikó klinikai szakpszichológus szerint a szülők sokat tehetnek azért, hogy fizikálisan és mentálisan is felkészítsék gyermeküket az iskolakezdésre.
– Az első osztályt kezdő gyermek esetén a legfontosabb, hogy felkészítsük őket a változásra. A felső tagozatot kezdő tanulók esetén is ezt tudom javasolni, hiszen ez is egy nagy váltás a tanulóknak. De minden életkorban kiemelten fontos a kommunikáció – osztotta meg a klinikai szakpszichológus.
Már sok család is elkezdett felkészülni az új tanévre, hogy időben beszerezze a szükséges eszközöket, felszereléseket. Azonban akadnak olyan családok is, akik megvárják az első tanítási órákat, hogy csak a szükséges tanszereket vásárolják meg.
– Mi általában megvárjuk az első tanítási napot, és miután kiderült, hogy milyen tanszerekre lesz szükség, akkor indulunk el a papírboltba bevásárolni – mondta el Halasiné Szlovák Diána.
A tanévkezdés egyre jelentősebb anyagi teher a családok számára, sok esetben nemcsak a tanszerek, de a sok egyéb felmerülő költség miatt is. Az államilag támogatott tankönyvek sokaknak jelentős segítséget jelentenek, hiszen így azokat a szülőknek nem kell megvásárolniuk.