Gólpárbajt nyert, dobogóra lépett a Mezőmegyer

2024. október 7. 18:48 | Bimbó Lajos

A Mezőmegyer SE csapata a Vármegyei II-es labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában hazai pályán fogadta a Tótkomlósi TC együttesét. Lőrinczi Attila legénysége tíz emberrel is ki tudta harcolni a győzelemért járó pontokat.

Mezőmegyer SE–Tótkomlósi TC 3-2 (1-0)

Mezőmegyer SE: Kun Tamás, Takács Ákos, Nagy Balázs, Balogh Milán (Brhlik Ádám), Benyó Norbert, Séllei Ádám, Dowidat Henrik (Lehoczki Szabolcs), Láza Dévald, Balog Krisztián, Villám Dániel, Papp Dávid. Vezetőedző: Lőrinci Attila.

Tótkomlósi TC: Asztalos Balázs, Jámbor József, Kszeeli Rajmund, Abonyi Ádám (Szabó Sndor), Jámbor Gábor (Borbás György), Koleszár János, Poljak Dániel, Popovics Marcell, Ondrejó Gergő, Deli Lajos, Balogh Tibor (Kocsis Balázs). Csere: Fejes Gábor, Makszi Milán, Molnár Imre. Vezetőedző: Horváth Henrik.

A megyeri gárda a pontvadászat déli csoportjának előző fordulójában az újkígyósi arénából hozta el a győzelemért járó pontokat, amelynek köszönhetően a tabella negyedik helyéről várhatta, a közvetlen rivális Tótkomlósi TC érkezését. Lőrinczi Attila keretének jól jött volna a győzelemért járó három pont, hiszen egyetlen egységgel volt csak lemaradva a dobogón álló rivális mögött.

A hazai együttes komolyan is vette a kínálkozó lehetőséget, Takács Ákos már a 14. percben megszerezte a vezetést csapatának. A félidei szünet előtt azonban megfogyatkozott a mezőmegyeri keret, amikor Láza Dévaldnak kellett elhagyni a játékteret.

A fordulás után érhetően felgyorsultak az események, a szép támadásokat vezető vendégcsapat Deli Lajos két találatával az 54. percre megfordította a találkozó állását. 1-2.

A mezőmegyeri egység azonban ezen a fordulón nem ismert lehetetlent, Takács Ákos három perccel később kiegyenlítette az eredményt, a 70. percben pedig Balogh Krisztián kilencedik idei góljával beállította a mérkőzés végeredményét.

A Mezőmegyer SE élt a felkínált lehetőséggel és győzelmének köszönhetően fellépett a tabella harmadik helyére. A békéscsabai gárda a következő fordulóban a Battonyai TK ellen szerezheti meg a három pontot.