Gól nélkül nehéz nyerni

2016. október 30. 19:51 | behir.hu

Hazai pályán fogadta a Békéscsaba 1912 Előre a Mosonmagyaróvár csapatát a labdarúgó NB II hétvégi fordulójában. A lila-fehérek sok helyzetet kialakítottak, de gólt csak a vendégek szereztek Laki Balázs révén, így elvitték a három bajnoki pontot a Kórház utcából.

A csabaiak irányították az első percekben a meccset, a hazai együttes több bal oldali beadással is próbálkozott, de a pontosság hiányzott. Egy-egy vélt vagy valós szabálytalanság után a két kispad között pillanatok alatt feszültség és szóváltás alakult ki. A kedélyek megnyugodtak, a mosoniak ezt kihasználva kijöttek a szorításból, és Laki Balázs találatával megszerezték a vezetést (0-1). Az első játékrész utolsó harmada a Csabáé volt, de nem jött össze az egyenlítés. A 32. percben Birtalan fejelt fölé az ötösről, de ugyanezt Urbin is megtette pár perccel később. A vendégek kapusa, Tarczy is állta a sarat, Bagi szabadrúgása után és Gránicz éles szögből leadott próbálkozását követően is hárított.

A második félidőben is folytatta az offenzívát a házigazda, de a Mosonmagyaróvár masszívan védekezett. Többször a kapus vagy a blokk mentett, Birtalan, Bagi, Viczián és Gránicz is gólt szerezhetett volna, de ezen az estén nem jött össze semmi a liláknak. A csabaiak talán ha késő estig játszanak, akkor sem találnak be, így a vendégek 1-0-s győzelmet arattak a Kórház utcában.

A Csaba zsinórban második meccsén maradt nyeretlen, visszacsúszott a 7. helyre a tabellán, de csak három egység a lemaradása a 2. Kisvárdával szemben. A lilák legközelebb november 6-án Siófokon javíthatnak.