Nagy István közleményében hangsúlyozta: a falvak és városok zöldítése a Magyarország zöldvagyonát megóvó és gyarapító, az agrártárca által koordinált stratégia része.
Mint írták: a nemzeti zöldvagyon legfontosabb eleme, a jelenleg is több mint 2 millió hektárnyi erdő mellett jelentős érték és lehetőség a városok és települések zöld infrastruktúrájának fejlesztése.
Az agrártárca által 2019-ben indított országfásítási program - a rendszerváltás óta eltelt időszak legnagyobb szabású zöldvagyonnövelő kezdeményezése - fontos célja a kisebb települések élhetőségének javítása, klimatikus és természeti állapotuk fejlesztése. Ezt a célt szolgálja a 10 ezernél kevesebb lakosú településeknek elérhető fásítási program, melynek negyedik üteménél tartanak.
A közlemény szerint az Országos Erdészeti Egyesület által koordinált és az állami erdészeti társaságok részvételével megvalósított településfásítási program tapasztalatai azt mutatják, hogy a kisebb települések önkormányzatai és közösségei örömmel fogadják és sajátjuknak érzik a kezdeményezést, az igénylések a program minden ciklusában szinte azonnal betelnek, a helyi fásítási akciókat közösségi eseményként kezelik, "az elültetett fákat pedig gondos gazdaként kezelik és óvják a helyiek".
Ismertették: a Településfásítási Program őszi szakaszában az igénylő településekre a KEFAG Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt. már megkezdte a 6000 sorfa kiszállítását, az ültetéseket a szeptembertől novemberig tartó időszakban végzik.
– A kormány zöldvagyonkezelési stratégiai célja az ország fával borított területeinek 27 százalékos arányra növelése 2030-ig, amelynek megvalósításában nagy szerepe van többi között az állami erdészeti társaságok által alkalmazott fenntartható, természetközeli erdőkezelési módszereknek és az országfásítási programmal összhangban a KAP-agrártámogatások körébe beépített erdőtelepítési pályázatoknak – tudatták.