Ezüst- és bronzéremmel tértek haza a békésiek a szenior úszó Eb-ről

2022. szeptember 7. 14:40 | behir.hu

Az olaszországi Rómában zajlott az úszók Masters (szenior) Európa-bajnoksága augusztus végén és szeptember elején. A kontinensviadalon Békés megyét öten képviselték.

Az eseményt két helyszínen, a Foro Italico Parkban található úszóstadionban és a pietralatai Unipol Blustadiumban rendezték meg, az utóbbi Róma keleti külvárosában, az azonos nevű kerületben található – számolt be közleményében a Békéscsabai Szenior Úszó Egyesület.

Mint írják, népes mezőny nevezett az idei vizes sportág több szakágába, így a hagyományos úszás mellett összemérték tudásukat a műúszók, a búvárúszók, a műugrók, végül a Polo Acquatico Frecciarossa által rendezett vízilabda-mérkőzéseken 57 csapat mintegy 900 férfi és női játékosa száll vízre augusztus 29-től. Úszásban egyébként a 25-től a 90 évesekig versenyeztek a különböző korcsoportokban, összesen 3300-an. Műugrásban és a búvár versenyben 300-an szerepeltek, szinkronúszásban 400-an. Összesen 50 nemzet csaknem 5000 idős versenyzője vetélkedett 12 napon át az olasz fővárosban.

Békés megyét öten képviselték, hárman a Tótkomlósi Rozmárok, két versenyző pedig a Békéscsabai Szenior Úszó Egyesület színeiben indult. A békéscsabaiak közül Pappné dr. Marik Sarolta a 65-69 évesek kategóriájában két alkalommal állt rajtkőre, a 100 méteres pillangóúszásban ezüstérmes lett 1:48,35 perces eredménnyel, a 200 méteres távon pedig negyedik helyezést ért el (4:09,09). Az ugyancsak csabai Miklós Éva (75-79 éves korcsoport) a mellúszásban jeleskedett, az 50 méteres távon 7. lett (1:00,87), 100 méteren pedig 6. (2:15,06).

A tótkomlósiak közül a helyi klub elnöke, Kancsó János (80-84 évesek) Európa-bajnoki bronzérmet harcolt ki a 100 méteres mellúszásban (2:02,79), 200 méteren pedig 4. lett (4:27,39). Elindult a 200 méteres vegyes úszásban is, ahol 6. lett (4:24,97). Klubtársa, Apatóczki István (60-64 évesek) 100 mellen 29. (1:44,04), 200 mellen pedig 17. (3:57,16).