Esti Kupa: Másodszor nyert a Sziszi és a Nyeki TechnIQ

14:35 | Kovács Dávid

Csütörtökön és pénteken hét mérkőzéssel folytatódott a kispályás labdarúgó csapatok számára kiírt 2024-es Esti Kupa Békéscsabán.

Az A-csoportban a Sziszi-Szita és a Nyeki TechnIQ is megnyerte a második mérkőzését, előbbi szorosabb meccsen, utóbbi ismét kiütéssel gyűjtötte be a három pontot. A B-csoportban győzelemmel mutatkozott be az Indiánok SFC, miután nem adott esélyt a Twenty csapatának. A C-csoportban a Black Top előbb tizenkét gólt rúgva diadalmaskodott, majd kiélezett találkozón egy góllal alulmaradt a Feronil Nyelviskolával szemben. A D-csoportban a Gyöngy Presszó magabiztos sikert aratott, míg a Csabagyöngye 4–3-ra győzött a KÖRÖS-ROAD ellen.

A szervezők négy csoportot alakítottak ki, a csapatok körmérkőzést játszanak, majd az első helyezettek automatikusan negyeddöntősök lesznek. A második és harmadik helyezettek keresztjátékban mérik össze tudásukat, a győztesek pedig szintén bejutnak a legjobb nyolc közé.

A negyeddöntőket augusztus 9-én, az elődöntőket augusztus 15-én, a bronzmérkőzést és a döntőt augusztus 16-án bonyolítják le. A találkozókat a Tréning Center műfüves pályáin rendezik meg.

A-csoport
1. Nyeki TechnIQ 6 pont (21–1) 2. Sziszi-Szita 6 (14–5) 3. Live Sport Pub 0 (2–3) 4. LTP FC 0 (0–7) 5. Carbon Car Center 0 (4–25)
B-csoport
1. Indiánok SFC 3 pont (6–0) 2. Benkó Hús Kft. 3 (2–0) 3. Felületkémia 0 (0–2) 4. Twenty 0 (0–6)
C-csoport
1. Black Top 3 pont (14–5) 2. Feronil Nyelviskola 3 (3–2) 3. FC Gitano 0 (0–0) 4. Wienerberger 0 (0–12)
D-csoport
1. Gyöngy Presszó 3 pont (7–0) 2. Csabagyöngye 3 (4–3) 3. KÖRÖS-ROAD 0 (3–4) 4. EnerGym FC 0 (0–7)