Előre: Újabb vereség, 2-0-ra nyert a Szolnok

2017. március 12. 19:17 | behir.hu

A Soroksár elleni 5-0-s vereség után nem sikerült a javítás a Békéscsaba 1912 Előre együttesének. A lila-fehérek a Szolnokot fogadták az NB II 24. fordulójában, a vendégek azonban kihasználták a hazai hibákat és elvitték a három bajnoki pontot a Kórház utcából.

A viharsarkiaknál Szélpál Norbert eltiltás, Bényei Balázs szalagszakadás miatt hiányzott, visszakerült viszont a keretbe Birtalan Botond, akit a klubvezetés a második csapatba irányított a tavaszi szezon elején. A támadó rögtön a kezdőben kapott helyet. Jobban kezdett viszont a Szolnok, Kenderes révén a 10. percben a kapufát is eltalálta a 11. helyen tanyázó vendég gárda. Éledeztek a lila-fehérek, Gránicz lövése a 20. percben sikert hozhatott volna, ha a támadó le tudja szorítani a labdát tiszta lövőhelyzetben. A félidő közepén váltottak a vendégek. Több jó támadása is volt a MÁV-nak, de hol a pontatlan befejezés, hol Rybansky állta útját a próbálkozásnak. A 40. percben már nem menekült meg a házigazda: egy szöglet után visszafejelt labdát a korábban csabai színekben is játszó Nikola Pantovic értékesített, aki teljesen üresen állt 3 méterre a kaputól (0-1).

Nem találták a fogást a hazaiak, aztán újra jött egy nagy hiba

A második félidőben próbált többet kezdeményezni a lila-fehér együttes, de nem igazán tudott nagy helyzetet kialakítani a szervezetten védekező Szolnokkal szemben. A vendégek kedve szerint csordogált a meccs, majd a 71. percben jött egy védelmi kihagyás, Rybansky elütötte a kilépő támadót. Az ítélet súlyos volt: Nagy Róbert kiállította a csabai kapust és büntetőt ítélt. A 11-est Pintér Norbert lőtte a jobb alsó sarokba, ráadásul kétszer is, hiszen elsőre többen idő előtt futottak be a büntetőterületre (0-2). A folytatásban nehéz helyzetbe került a csabai gárda, amely próbálkozott kitartóan, a fejjebb lépő Viczián Ádám egy nagyszerű átlövésből a kapufát is eltalálta, de a labda kifelé vágódott. Úgy néz ki, hogy ebben az időszakban még a szerencse is elpártolt az Előrétől… Az eredmény a hajrában már nem változott, a Szolnok érett, szervezett játékkal rukkolt elő a gyengén játszó, újra több egyéni hibát elkövető Csabával szemben és elvitte a három bajnoki pontot a Kórház utcából. A lilák ezzel a vereséggel egy meccset kevesebbet játszva a 8. helyen állnak, 11 pontos lemaradásban a feljutó helyektől.

Mestermérleg

Zoran Spisljak (vezetőedző, Békéscsaba 1912 Előre): Gratulálok a Szolnoknak, kidolgoztak egy stratégiát, ami bejött. Tudtuk,hogy mi lesz a veszély, kontrák és pontrúgások, sokat beszéltünk róla, mégis egyszer lemaradtunk és ki is használták. A 2. félidőben kerestük a lehetőséget, de nem találtuk a réseket, egyszer felszabadultak, ebből lett a kiállítás és az újabb gól. Nehéz helyzetbe kerültünk, de a szerencse sem volt velünk. Sokat kell még dolgoznunk, a fiatal játékosok még nem tudják hozni a szintet, ebből jönnek az egyéni hibák és a kiállítások.

Balogh Pál (vezetőedző, Szolnoki MÁV): Az idei legjobb formánkat hoztuk, megérdemelten nyertünk. A félidő felénél átvettük az irányítást, nemcsak kontrákból, hanem felépített akciókból is jól építkeztünk. Egy kicsit a szerencse is mellénk állt, de annak van szerencséje, aki megdolgozik érte.