Elhunyt Kergyik István

2017. június 14. 09:41 | Zsíros András

Hosszan tartó, súlyos betegség után elhunyt a Békéscsabai Jókai Színház színpadmestere, Kergyik István – közölte a honlapján a teátrum.

„Halálával a Békéscsabai Jókai Színház dolgozói, művészei, egész társulata igazi csapatjátékost, segítőkész, fáradhatatlan kollégát veszített el” – írták közleményükben, amelyben úgy fogalmaznak, „Döme” pozitív kisugárzású személyisége, a színházművészet iránti odaadása, példaértékű munkavégzése nagyban hozzájárult zökkenőmentes működésükhöz, művészi sikereikhez.

Tevékenysége elismeréseként szombaton, a színház ünnepélyes évadzáróján a legjobb háttérmunkáért járó díjjal tüntette ki a társulat, azonban személyesen már nem tudta átvenni az elismerést. 62 éves volt.

Kergyik Istvánt a Békéscsabai Jókai Színház saját halottjának tekinti.

További programok »

Kultúra

Ahol az ételképeket is megkóstolhatták – fotótárlat a gyulai Erkel művházban

Utcák, terek és épületek – az ételek hídján Magyarország és Olaszország között címmel nyílt hétfőn kiállítás a gyulai Erkel Ferenc Művelődési Központban. Szabó Roland fotós és Hőgyes Elek szakács, valamint a dél-olaszországi Nova Siri településen élő Pasquale Chiurazzi fotós és Antonio Chiurazzi szakács közös tárlatán az első 30 vendég megkóstolhatta a talján csizma ízeit.
2026. június 23. 13:11
FEL