Egy gól döntött – kikapott az Előre Csákváron

20:55 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 1–0-s vereséget szenvedett az Aqvital FC Csákvár otthonában a labdarúgó NB II 5. fordulójában.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–0 (0–0)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Topálszki Szabin)
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Umathum, Karacs, Varga B. – Dusinszki (Szalai P., 78.), Dencinger (Farkas A., 61.), Szakály D. (Haragos, 61.) – Szabó B. (Yablonskyi, 86.), Nagy Z.(Baracskai, 78.), Gazdag. Vezetőedző: Tóth Balázs
BÉKÉSCSABA: Uram – Kuzma (Gyenti, 68.), Kovács G., Viczián, Mikló – Hodonicki, Tóth M. – Kővári (Hursán, 68.), Vólent (Zádori, 76.), Pintér N. (Szatmári I., 68.) – Kóródi (Maronyai, 76.). Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Nagy Z. (58.)

A Békéscsaba az előző fordulóban elveszítette veretlenségét és öt ponttal várta a Csákvár elleni idegenbeli összecsapást. A liláknál visszatérhetett a kezdőbe az eltiltott Vólent Roland, az előző heti kezdőhöz képest azonban Csató Martin és Szabó Bálint hiányzott a meccskeretből, így Hodonicki Márk és Pintér Norbert is bekerült a csapatba, Viczián Ádám pedig a védelemben kapott helyet.

Eseménydúsan indult az összecsapás, hiszen az első percben Szakály Dénes lőtt a felső lécre, majd a másik oldalon Vólent helyzeténél a jobb oldali kapufán csattant a labda, a 3. percben pedig Gazdag lövését kellett Uramnak védenie. Még az első tíz perc sem telt el, amikor a csabai hálóőr hibázott, de Szabó Bence nem tudta kihasználni a rontást, Uram javított. A következő húsz percben visszavettek a csapatok, majd a félidő harmadában a Csákvár volt veszélyesebb, de gól nem született a szünetig.

A második játékrészt Dusinszki lövése vezette fel, majd Vólent Rolandnak két nagy esélye is volt a gólszerzésre: az 53. percben Zelizi védte a csatár perdítését, aki három perccel később mintegy tizenegy méterről centikkel tévesztette el a bal felső sarkot. Pár pillanattal később Hodonicki próbálkozott egy alsó sarokra visszahúzott lövéssel, azonban a hazai kapus kiütötte a labdát. És milyen a futball, két perccel később már a Csákvár örülhetett a vezetésnek: Szakály ment le az alapvonalig, visszagurított labdáját Nagy Zoárd lőtte a hálóba (1–0). Csató Sándor pár perc alatt mind az öt cserelehetőségét kihasználta, többek között a hosszú sérülése után visszatérő Hursán György is érkezett a pályára. A lilák többet birtokolták a labdát, de nagy helyzetet nem igazán tudott kidolgozni, a 82. percben Maronyay Zalán egy jobb oldali akciót követett középen, azonban lövése nem találta el a kaput. Ennél közelebb már nem járt az egyenlítéshez az Előre, a házigazda taktikusan őrizte egygólos előnyét a lefújásig.

Csató Sándor csapata a második félidő elején jobban játszott ellenfelénél, ám mégis a Csákvár talált a kapuba, ezt követően pedig már nem volt átütő erő a lilákban a pontszerzéshez. A 12. helyre visszacsúszó Békéscsaba legközelebb szeptember 1-jén az eddig veretlen BVSC-t fogadja.