Egy félidő elég volt, az NB III. élén maradt a Termál FC

2024. szeptember 30. 11:11 | Bimbó Lajos

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában a Gyulai Termál FC csapata a BKV Előre együttesét látta vendégül szeptember 29.én. Az éllovas fürdővárosi gárda taktikai fojtással vitte földre ellenfelét, majd 45 perc alatt el is döntötte a három pont sorsát.

Gyulai Termál FC–BKV Előre 4-1 (3-0)

Gyulai Termál FC: Füstös Krisztián, Csicsely János (Varga Tamás), Szabó Péter, Zelenyánszki László, Czirok József, Szilágyi Dávid (Ilyés Tamás), Zabari Dávid, Krajcsó Krisztián, Katona György (Kovács Zsolt), Szabó Zsombor (Sztankó László), Malkócs Marcell (Trescsula Máté). Csere: Kertész Dániel, Nagy Sándor, Raducu Constantin Sorin, Kukla Zsombor, Vörös Barnabás, Kepenyes Ármin. Geiger Norbert. Vezetőedző: Ekker Attila.

BKV Előre: Szüsz Marcell, Reizer Dávid, Balogh Miklós (Wágner Richárd), Forgács Péter, Szabó Norman, Bartha Botond, Nagy Barnabás, Soós Dávid, Madarász Zétény, Mile Zsombor (Körösi Viktor), Kerék László. Csere: barta Dominik, Dinawi Sedi, Ihos Ádám, Mudri Márk, Takács Dominik. Vezetőedző: Balogh Béla.

Az Ekker Attila vezette gyulai keret az előző fordulóban 2-3-as eredménnyel legyőzte közvetlen riválisát, amelynek köszönhetően fellépett a tabella első helyére. A fürdővárosi együttes eddig kiválóan állja a sarat a harmadosztályban, az elő kerülő fokmérők többségét sikerrel tudta megvívni. Teljesítményének köszönhetően immár másodjára vezetheti az NB III-as pontvadászatot.

A kiélezett találkozók után a gyulai gárda a mezőny pillanatnyi középcsapatát várta az Id. Christián László Városi Sporttelepre. Ekker Attila korábban elmondta, a fővárosi együttes koránt sem lebecsülendő ellenfél, hiszen a végelszámolásnál sokan az első hatba várják a BKV Előre gárdáját.

A vendég keret bizonyította is erejét, amikor már az első percben eljutott a hazai tizenhatosig. A gyulai együttes azonban útját állta a komoly erőket mozgósító fővárosi Előre támadásainak. Az Ekker Attila-Nyúl Gábor-Futaki Krisztián edzőhármas taktikai csapdába kényszerítette ellenfelét, majd megfojtva annak ellenállását, átvette a játék irányítását.

A Czirok József által hajtott dinamikus támadóegység egyre többször ijesztett rá ellenfelére, majd a 27. percben ismét Czirok robogott el védőivel a sarkában, az abból született szögletet pedig Malkócs Marcell juttatta a budapesti kapuba. 1-0.

A vérszagot fogó gyulai keret újra fogást keresett ellenfelén, amely a 43. percben érett góllá, amikor a védőkről kipattanó labdát Szabó Péter a tizenhatoson kívülről rúgott erőnek erejével a hálóba. 2-0.

A vendégcsapat továbbra sem tudott kijönni a fojtásból, a már a labdavesztés pillanatában visszatámadó gyulai együttes pedig egy pillanatig sem engedett szorításából. A kitartó taktikai fogásnak meg is lett az eredménye, a 45. minutumban Szilágyi Dávid juttatta a vendég kapuba lehetőségét. 3-0.

A fordulás után is a gyulai lendület érvényesült, a 64. percben a végig agilisan és harcosan játszó Czirok József váltotta gólra lendületét. 4-0.

A negyedik hazai találat után a fürdővárosi együttes veszített feszességéből, a levegőhöz jutó vendégcsapat pedig a 64. minutumban megszerezte szépítő gólját. 4-1.

A vendégcsapat felélénkülését azonban a hazai alakulat végig tartani tudta, így megérdemelten szerezte meg hetedik sikerét a bajnoki pontvadászatban, amellyel továbbra is vezeti a tabellát. A Gyulai Termál FC a következő fordulóban ismét hazai pályán fogadja aktuális riválisát.