Görgényi Ernő, Gyula polgármestere elmondta, a fürdőváros otthonos helyszíne Békés vármegyében a fogyatékossággal élő embereknek, köztük a fiataloknak, amit az is igazol, hogy már nyolcadik alkalommal rendezik meg ezt a sikeres rendezvényt.
– Az idén ünnepeljük a századik évfordulóját a vidéki Magyarország első fogyatékossággal élő emberek ápolását, gondozását folytató Pánczél Imre Gyógypedagógiai Intézmény alapításának. Emellett Gyulán számos olyan civil szervezet működik, amely zászlajára tűzte a fogyatékossággal élő emberek ügyének a segítését az ő támogatásukat – hangsúlyozta a városvezető.
A sérült fiatalokat ünneplő eseményt tíz éve álmodták meg és hívták életre, és csak a kovidjárvány idején tartott rövid szünetet. A Pánczél Imre Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény már a kezdetektől a fogva résztvevője és támogatója az esélyegyenlőségi fesztiválnak.
Poptyilikán Anikó főigazgató elmondta, a rendezvény az évek alatt óriásivá nőtte ki magát, hiszen az első időszakban két-háromszáz főt fogadott az esemény, ez az idei évre közel nyolcszáz főre duzzadt. Ez annak is köszönhető, hogy már nem csak a vármegyei fiatalokat szólította meg, hanem az ország különböző részeiből érkeztek résztvevők.
– Próbáljuk a sérült fiatalok a köztudatba is becsempészni, hiszen itt élnek velünk, rengeteg dologban részt vesznek. Akárcsak a mi fiataljainkból indulunk ki, akik bejárnak a Tescoba munkahelyi gyakorlatra, vagy önkéntes kávéházi felszolgálásban is részt vesznek. Emellett pedig az ide érkező sérült fiatalok és idősek egyaránt szeretnek együtt bulizni, nagyon szeretik ezt a fajta rendezvényt – foglalta össze Poptyilikán Anikó.
Kovács Zoltán, a Szivárvány Napközi Otthon szakmai vezetője, a „Hatodik Érzék”, A Fogyatékkal Élőkért Alapítvány alelnöke kiemelte, a fellépők között egy különleges csapat is feltűnt, akik Niedermayer Zsolt vezetésével harcművészeti foglalkozásokat tartanak a sérült fiataloknak.
– Heti rendszerességgel járnak ki hozzánk kempo edzéseket tartani. Tulajdonképpen nálunk ez mozgáskutúr-fejlesztésként indult be. Nem feltétlenül a küzdősportról szól, hanem a mozgás öröméről és a mozgásról – ismertette Kovács Zoltán.
A gyulai tornacsarnokba érkezőket igazi fesztiválkavalkád várta, a színpadi programok mellett szépségsarok, bowling és planetárium szerepelt a programkínálatban. A születésnapi eseményen lángos, szendvics, csőröge, valamint szörpök és egészséges italok is várták a vendégeket.