Diáknaptár – útmutató a továbbtanuláshoz

2024. szeptember 10. 16:40 | Bere Mátyás

Fali pályaorientációs diáknaptárt készített a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (BMKIK) a nyolcadikosoknak a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával. A naptár a továbbtanulás előtt álló diákok utolsó évét kíséri végig, akiknek már szeptembertől el kell gondolkodniuk azon, hogy hol tanulnak tovább.

Korábban zsebnaptárral segítették a továbbtanulást, de már második alkalommal díszeleghet fali naptár a nyolcadikos Békés vármegyei diákok termeinek falán. Kedden ezt a naptárt az Újkígyósi Széchenyi István Általános Iskola falain belül adták át, ahol a többi iskolához hasonlóan sok diák várja a továbbtanulást, viszont még bizonytalanok pár dologban.

Ezt a bizonytalanságot próbálják enyhíteni az iskolák tanárai, illetve a BMKIK. Ebben játszik fontos szerepet az általános iskola utolsó tanévét végigkísérő naptár, de emellett a BMKIK többek között osztályfőnöki órákon és szülői értekezleteken is segít előre lendíteni a továbbtanulás döntéseit.

 

Fotó: Bere Mátyás / Behir.hu

 

– Mi nemcsak a szakmák felé tereljük a gyerekeket, sőt a kamaránk mottója, hogy minden gyerek a neki megfelelő középfokú oktatási intézménybe kerüljön be, tehát az osztályfőnöki óráinkon a tanulási utakat mutatjuk meg a gyerekeknek, legyen szó bármely tanulmányi útról – fogalmazott Mészárosné Szabó Anna, a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szakképzési osztályvezetője.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium által támogatott diáknaptár tartalmazza a továbbtanulás szempontjából legfontosabb dátumokat, határidőket, illetve azt, hogy mikor lehet lazítani és mikor kell belehúzni a jobb jegyekért. Szerepel benne, hogy meddig kell jelentkezni a középiskolákba, mikor lehet várni az eredményeket és megtalálhatóak a Békés vármegyei szakképző intézmények elérhetőségei.

– Már első osztályban elkezdjük felkészíteni a gyerekeket a továbbtanulásra, a pályaorientációs napokon, nyolcadikban már mondhatni felkészültek a fiatalok. A naptár emellett nagyon sokat segít, hiszen a nyolcadikosok most érkeztek el a döntés félévéhez, úgyhogy mikor ezt forgatják biztos sok új ötletet kapnak – fogalmazott Kunstár Anna Mária, az Újkígyósi Széchenyi István Általános Iskola igazgatója.

További programok »

Itthon

ASzakkör mintaprogram indult a Békéscsabai Szakképzési Centrumban

A kézműves hagyományok megőrzése és az ifjúságnak történő átadása jegyében írt alá együttműködési megállapodást a Nemzeti Művelődési Intézet és a Békéscsabai Szakképzési Centrum. Az ASzakkör mintaprogram részeként az oktatási intézményben húsz szakágban száztizenegy szakkör indul közel hatszáz diák részvételével.
2024. november 15. 16:57
FEL