Csabai kispályás: Indul a kieséses szakasz a 2024-es Esti Kupán

2024. augusztus 8. 16:47 | Kovács Dávid

Augusztus 1-jén és 2-án nyolc mérkőzéssel befejeződött a csoportkör a kispályás labdarúgó csapatok számára kiírt 2024-es Esti Kupán Békéscsabán.

Az A-csoportban a Nyeki TechnIQ már korábban bebiztosította az első helyet, az utolsó körben az LTP FC szerezte meg a harmadik, még továbbjutó helyet. A B-csoportban a Benkó Hús Kft. végzett az Indiánok SFC mögött a második pozícióban, míg a Felületkémia újabb szoros vereséget szenvedett, amennyiben sikerrel veszi a keresztjátékot, a negyeddöntőben akár a Gyöngy Presszóval is találkozhat.

A C-csoportban a Gyöngy szerezte meg az első helyet és várja ellenfelét a nyolc között, míg az EnerGym az utolsó mérkőzésen aratott sikerével folytathatja az Esti Kupát. A D-csoportban minden csapat három ponttal várta az utolsó kört, közülük a Feronil végzett az élen, a Wienerberger pedig utolsóként befejezte szereplését.

Az első helyezettek automatikusan bejutottak a negyeddöntőbe, míg a második és harmadik helyezettek a csütörtöki keresztjátékban mérik össze tudásukat, a győztesek pedig szintén ott lesznek a legjobb nyolc közé.

Az elődöntőket augusztus 15-én, a bronzmérkőzést és a döntőt augusztus 16-án bonyolítják le. A találkozókat a Tréning Center műfüves pályáin rendezik meg.

A-csoport
1. Nyeki TechnIQ 12 pont (39–5) 2. Sziszi-Szita 9 (23–10) 3. LTP FC 6 (11–12) 4. Live Sport Pub 3 (13–23) 5. Carbon Car Center 0 (7–38)
B-csoport
1. Indiánok SFC 9 pont (18–5) 2. Benkó Hús Kft. 6 (7–8) 3. Felületkémia 3 (18–8) 4. Twenty 0 (2–23)
C-csoport
1. Feronil Nyelviskola 6 pont (6–5) 2. Black Top 4 (16–7) 3. FC Gitano 4 (4–5) 4. Wienerberger 3 (5–13)
D-csoport
1. Gyöngy Presszó 9 pont (16–2) 2. Csabagyöngye 6 (13–12) 3. EnerGym FC 3 (12–17) 4. KÖRÖS-ROAD 0 (6–16)