Csabai kispályás: Csoportelső a Nyeki TechnIQ az Esti Kupán

16:54 | Kovács Dávid

Csütörtökön és pénteken kilenc, hétfőn pedig egy mérkőzéssel folytatódott a kispályás labdarúgó csapatok számára kiírt 2024-es Esti Kupa Békéscsabán.

Az A-csoportban a Nyeki TechnIQ már kiharcolta a csoportelsőséget, miután legyőzte a Sziszi-Szitát. Az utolsó körben az LTP FC és a Live Sport Pub együttese harcol a továbbjutást jelentő harmadik helyért. A B-csoportban az Indiánok SFC várja a legkedvezőbb helyzetből a záró fordulót, a Felületkémia elleni mérkőzésen az első hely lesz a tét, a Benkó Hús és a Twenty a 3., továbbjutó helyért csatázik.

A C-csoportban két kör után minden együttes egy győzelemmel és egy vereséggel áll, mindenkinek három pontja van, így az utolsó két találkozón dől el, hogy mely csapatok folytathatják a küzdelmeket. A D-csoportban a Gyöngy Presszó és a Csabagyöngye az automatikus nyolc közé jutásért lép majd pályára egymás ellen, a másik összecsapáson a KÖRÖS-ROAD és az EnerGym a keresztjátékért küzd majd.

A szervezők négy csoportot alakítottak ki, a csapatok körmérkőzést játszanak, majd az első helyezettek automatikusan negyeddöntősök lesznek. A második és harmadik helyezettek keresztjátékban mérik össze tudásukat, a győztesek pedig szintén bejutnak a legjobb nyolc közé.

A negyeddöntőket augusztus 9-én, az elődöntőket augusztus 15-én, a bronzmérkőzést és a döntőt augusztus 16-án bonyolítják le. A találkozókat a Tréning Center műfüves pályáin rendezik meg.

A-csoport
1. Nyeki TechnIQ 9 pont (24–3) 2. Sziszi-Szita 9 (23–10) 3. LTP FC 3 (11–8) 4. Live Sport Pub 3 (3–9) 5. Carbon Car Center 0 (6–32)
B-csoport
1. Indiánok SFC 6 pont (14–2) 2. Felületkémia 3 (14–4) 2. Benkó Hús Kft. 3 (4–8) 4. Twenty 0 (2–20)
C-csoport
1. Black Top 3 pont (14–5) 2. Feronil Nyelviskola 3 (4–4) 3. FC Gitano 3 (2–3) 4. Wienerberger 3 (4–12)
D-csoport
1. Gyöngy Presszó 6 pont (10–0) 2. Csabagyöngye 6 (11–6) 3. KÖRÖS-ROAD 0 (3–7) 4. EnerGym FC 0 (3–14)