Békési teljesítménykör 2024: Kajak-kenu kicsiknek és nagyoknak

2024. április 30. 07:24 | behir.hu

Április 28-án 191 hajó (kajak, kenu, SUP, túrakenu), 234 fő teljesítette a közel 15 kilométeres Békési Teljesítménykört.

A 10 éves gyerekektől kezdve, kölyök, serdülő ifjúsági korú valamint felnőtt és masters versenyzők is körbe kajakozták-kenuzták Békés városát. A teljesítménykör főszervezője a Vajda Attila Regionális Akadémia és Békési Kajak-Kenu Club volt.
A Békési Kishajó Kikötőből rajtoló esemény remek felkészülési lehetőség volt a soron következő maraton bajnokságra, hiszen hivatalos chipes időmérő berendezés segítette az időeredmény regisztrálását. Fiatalabb versenyzőknek, szabadidős sportolóknak pedig kiváló közösségi élményszerzési lehetőség volt.
A programra érkezett Vajda Attila, az akadémia névadója is, aki tanítványaival együtt teljesítette a távot. A Vajda Attila Regionális Akadémia egyesületeinek több mint 200 tagja evezte körbe Békést. A Békési Kajak-Kenu Club tagjainak többsége is teljesítette a közel 15 kilométeres távot.

Forrás: Békési Kajak-Kenu Club