Békés megyei sikerek a nemzetközi taekwon-do versenyen

2022. április 14. 12:10 | behir.hu

Mogyoródon rendezték meg a 11. Spirit Open nemzetközi ITF Taekwon-do versenyt április 9-én, szombaton, amelyen 6 ország – Magyarország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia és Tadzsikisztán - 42 klubjának 320 versenyzője vett részt 674. A nyílt versenyen több, a kick-box irányzathoz tartozó egyesület versenyzői is elindultak, köztük Békés megyeiek is.

A Békés Megyei Harcművész Szövetséghez  tartozó klubok közül három taekwon-do klub indult el, a Magyarbánhegyesi Corvin TKD 10 fős csapattal, a battonyai Barátság SE 6 versenyzővel és a Szarvasi Taekwon-do Klub (Tóth Dojang) 8 harcossal – tájékoztatta szerkesztőségünket a szervezet.  A hagyományos versenyszámok mellett gyermekek és serdülők számára is rendeztek erőtörés és speciális töréstechnikai versenyt, amelyekben sok ifjú harcos - köztük a szarvasi Kovács Szabolcs és a mindössze 7 éves, magyarbánhegyesi Forgó Fruzsina - villantotta meg tehetségét. A Békés megyeiek büszkék lehetnek teljesítményükre, hiszen 7 arany, 8 ezüst és 10 bronzérmet szereztek, de azok sem vallottak szégyent, akiknek most nem sikerült a dobogóra felállniuk. A magyarbánhegyesiek három bíróval is képviseltették magukat, köztük volt Süli Tamara, Tamás Boglárka és Süli Ferenc is. Forgó Fruzsina és Barta Dorina 3 versenyszámban, Bessenyei Domos, Tóth Lajos, Kovács Szabolcs, Farkas Csenge, Cseresznyés Lea két versenyszámban is éremmel térhetett haza.

A megmérettetésen az április 26 és május 1 között, a horvátországi Porec-ben megrendezendő Junior és Felnőtt AETF Taekwon-do Európa-bajnokság válogatottjai is elindultak. A battonyai Mezei Nikolettől elvárható volt a győzelem, hozta is a papírformát, míg a Magyarbánhegyesi Corvin TKD klubból Barta Dorina, Cseresznyés Lea, Castillo-Tamás Tímea és Priskin Ferenc a Nemzeti Tehetség Program, a Nemzeti Együttműködés Alap és a Civill Támogatások segítségével indul majd az Európa-bajnokságon, s felkészülésükbe jól illeszkedett a Spirit Open. A szarvasi Bessenyei Domos sem talált legyőzőre az erős mezőnyben, így a legjobb úton vannak a Békés megyei válogatottak az eredményes Európa-bajnoki szerepléshez – értékelt a helyi szövetség.