Bálázógép lángolt Telekgerendás közelében

2023. augusztus 1. 19:01 | behir.hu

A tarlóra és bálákra is átterjedt a tűz – írja a katasztrófavédelem hivatalos oldala.

Kigyulladt és teljes terjedelmében égett egy bálázógép egy Csorvás és Telekgerendása közötti területen, a 47-es főút közelében.

A lángok mintegy fél hektáron a tarlóra és öt nagyméretű bálára is átterjedtek. A békéscsabai hivatásos tűzoltók megakadályozták a tűz továbbterjedését, majd eloltották a lángokat.

További programok »

Itthon

Március 29-én indul a tavaszi rókavakcinázás

A rókák veszettség elleni tavaszi vakcinázása március 29-én kezdődik Magyarország déli és keleti vármegyéiben. Az immunizálással egyidőben ebzárlat és legeltetési tilalom lesz érvényben az érintett térségekben. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a lakosság figyelmét, hogy a veszettség gyanújának jelentése jogszabályban előírt kötelezettség, a betegséget megelőző intézkedések betartása pedig közös társadalmi célt szolgál – olvasható a hivatal közleményében.
09:41