A látogatási tilalom ideje alatt az alábbi szabályok érvényesek.
Meglátogathatom-e súlyos, életveszélyes állapotú családtagomat?
Igen. A súlyos, életveszélyes állapotú betegnél, – egyéni méltányossági alapon – írásos engedéllyel egyszerre egy hozzátartozó tartózkodhat. A hozzátartozó köteles beszerezni egészségi állapotáról egy háziorvosi nyilatkozatot, majd kérvényezni kell a látogatást a beteg kezelőorvosánál, amit a főigazgató vagy az orvosigazgató engedélyezhet.
Bent lehetek-e a beteg gyermekem mellett?
Igen. A kiskorú beteg mellett az egyik szülő, vagy a gyermek törvényes képviselője tartózkodhat a kórházi kezelés idején, amely idő alatt a kórház területét nem hagyhatja el!
Mehetek-e vizsgálatra, kezelésre a tilalom ideje alatt?
Igen. A látogatási tilalom a Könd utcai szakrendelőt nem érinti, minden szakrendelés a megszokott módon működik. A szakrendelésekre azonban továbbra is kizárólag telefonos időpontkérés után lehet érkezni. Időpontot a 06 68 411-166-os számon lehet kérni, a részletes listát ide kattintva találják.
A kórház és a szakrendelő teljes területén kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése.
Küldhetek-e csomagot a bent fekvő hozzátartozómnak?
Igen. Ha valaki a bent gyógyuló hozzátartozójának szeretne küldeni csomagot, az alábbiakat kell tennie.
Hol lehet a csomagot leadni?
- A Kórház utcai főportán.
Mikor lehet csomagot leadni?
- Hétvégén és ünnepnapon 10:00-15:30 óra között
- Hétköznap 6:00-15:30 óra között. Ezen időszakon kívül csomagot nem veszünk át!
Mekkora csomagot küldhet be?
- a csomag súlya nem lehet több 5 kg-nál
Mit tartalmazhat a csomag?
- legszükségesebb használati és tisztálkodási eszközök
- ruhanemű
- tartós élelmiszer
- ásványvíz, dobozos üdítő (a csomag súlyának terhére)
- saját gyógyszerek
Mit nem tartalmazhat a csomag?
- romlandó élelmiszert
- nagy értékű tárgyak
- készpénz
Milyen módon adhat le csomagot?
- a csomagot zárja le alaposan
- írja rá a csomagra a beteg nevét, születési dátumát, az ellátásának pontos helyét (osztály, emelet, kórterem)
- írja rá a csomagot leadó hozzátartozó nevét és telefonszámát
A csomag sérüléséért, elvesztéséért, az abban elhelyezett értéktárgyakért, készpénzért a kórház felelősséget nem vállal!
Bent lehet-e az apuka gyermeke születésénél?
Igen. A szülő nő által kijelölt személy jelen lehet a vajúdás és a szülés idejére. A megjelölt személy köteles beszerezni egészségi állapotáról egy 14 napnál nem régebbi háziorvosi nyilatkozatot, majd írásban kérvényezni kell a bentlét engedélyezését a Szülészet-Nőgyógyászati Osztály osztályvezető főorvosánál, amit a főigazgató vagy az orvosigazgató engedélyezhet.
Az ehhez szükséges nyomtatványt személyesen, emailben vagy postán is el lehet juttatni. Minderről részletesen ide kattintva talál információt.
Bemehet-e a beteghez egyházi személy?
Igen. A beteget megilleti az egyházi személlyel való kapcsolattartás, azonban ezt is kérvényezni szükséges az igazgatói titkárságon.
Behajthatok-e a kórház udvarára?
Ha kórházi dolgozó, akkor igen, a behajtási engedély felmutatásával. A mozgásában korlátozott beteget a hozzátartozó kiteheti vagy felveheti az udvaron az erre kijelölt helyen a fedett átjáró mellett, azonban ezt követően 15 percen belül a gépjárművel ki kell hajtania a kórház területéről.
Hogyan vihetem be vagy hozgatom haza onnan a hozzátartozómat?
Akár érkezik, akár távozik a beteg, a hozzátartozó kizárólag az adott kórházi osztály bejáratáig kísérheti. A betegfelvételt és a beteg osztályról való elengedését a kísérőnek az előtérben kell megvárni.
Mi történik, ha megszegem a látogatási tilalmat?
A látogatási tilalom idején a kórház területén fokozott biztonsági ellenőrzések vannak. A Könd utcai szakrendelőből megszűnt az átjárás a kórház főépületébe, a fekvőbeteg osztályokra történő belépést szigorúan ellenőrzik. A látogatási tilalom megsértése – a jogszabályi előírások alapján – 30 000 Ft és 5 000 000 Ft közötti pénzbírság kiszabásával járhat.
Tudok-e segíteni abban, hogy az esetleges fertőzéseket elkerüljem, illetve ne adjam tovább?
Igen. A kórház és a rendelőintézet területén több mobil kézfertőtlenítő egység található, ezeket bárki szabadon használhatja. Sőt, javasoljuk is, hogy érkezéskor illetve távozáskor nyomjon egy adag fertőtlenítőt a tenyerébe és alaposan dörzsölje át vele a kezeit. Ahogy azt is javasoljuk, hogy otthon is rendszeresen és alaposan mosson kezet.
A Sürgősségi Betegellátó Osztály (SBO), a háziorvosi ügyelet, az elhunytakkal kapcsolatos ügyintézés és a pénztár is a megszokott rendben működik. Kérjük, amennyiben enyhék, nem sürgősek, nem életet veszélyeztetők a panaszaik, az SBO gördülékeny működése érdekében először a háziorvossal, ügyeleti időben pedig a háziorvosi ügyelettel vegyék fel a kapcsolatot!
Kérjük, hogy saját, hozzátartozójuk illetve a kórházi dolgozók érdekében működjenek velünk együtt!
Megértésüket és türelmüket előre is köszönjük!