Az egészség és társadalmi jóllét szolgálatáért tartottak diákköri konferenciát

2024. november 21. 16:34 | Kovács Andrea

A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából Tudományos tanácsadás az egészség és társadalmi jóllét szolgálatában címmel rendeztek diákköri konferenciát a Gál Ferenc Egyetem Egészség- és Szociális Tudományi Karán. A tanácskozáson a gyulai intézménybe járó hallgatók tudományos kutatási eredményeit ismertették.

A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából minden évben országos rendezvénysorozatot tartanak, melynek idei jelmondatát a Gál Ferenc Egyetem Egészség- és Szociális Tudományi Karának profiljához alakítva, Tudományos tanácsadás az egészség és társadalmi jóllét szolgálatában mottóval tartottak diákköri konferenciát a gyulai intézményben.

– Azokat a segítő hivatásokat és kutatási eredményeket mutatjuk be, amelyeket a gyakorlatban is meg lehet valósítani annak érdekében, hogy azok, akik valamilyen krízisbe kerültek, vagy egészségügyi ellátás alatt állnak, megfelelő szolgáltatáshoz jussanak – tájékoztatott a gyulai kar dékánhelyettese.

 


– Minden felsőoktatási intézmény életében meghatározó látni, hogyan lépnek kutatói életpályára a diákok, hiszen addig amíg egy középfokú intézményben alapvetően az adott szakmára készítik fel a tanulókat, mi már a jövő tudósait és kutatóit is képezzük. Ezért is fontos, hogy egyfajta érdeklődést váltsunk ki az iránt, hogy a hallgatóink elinduljanak a kutatás területén. Nagyon sokan vannak, akik már az intézményünkben végeztek és oktatóként vagy gyakorlatban hasznosítják a kutatási eredményeiket tette hozzá Beke Szilvia.

 

 

 Az intézményben 1996 óta van tudományos diákköri tevékenység. Ehhez kapcsolódóan minden évben azzal a céllal rendeznek konferenciát, hogy a hallgatók maguk is aktív kutatóként próbálhassák ki magukat, illetve többségük előadóként is megjelenjen itt. Emellett minden felsőoktatási intézménynek lehetősége van arra, hogy országos tudományos diákköri konferenciára kvalifikálja hallgatóit, amelyre azok a hallgatók mehetnek, akik a helyi konferencián sikeres eredményt értek el és a szakmai bizottság delegálja őket. Így a megmérettetésnek az is  tétje, hogy kiválasszuk azokat a hallgatóinkat, akik mind előadókészségükben mind szakmai munkájukban, kutatásuk színvonalában a legtehetségesebbnek bizonyulnak, és méltó módon képviselhetik az országos versenyen az intézményt – hangsúlyozta dr. Sándor Zita, a Gál Ferenc Egyetem kari TDK koordinátora.


Tóth Liliána,
az egészségügyi szervező alapszak harmadéves hallgatója a 18 és 25 év közöttiek életében jelentkező kapunyitási pánikról és ennek egészségügyi következményeiről tartott előadást. Mint mondta, a legtöbben a kapunyitási pánik kapcsán csak az iskolaválasztással kapcsolatos feszültségre gondolnak, pedig sokan félnek az önállósodástól, attól, hogy saját háztartást kell vezetniük, a pénzügyeiket önállóan kell rendezniük. Ezek a problémák különböző mértékben, de szinte minden fiatal felnőttre nyomást gyakorolnak, ezért is fontos jó megküzdési stratégiát választani ezzel kapcsolatban – emelte ki a tudományos diákköri konferencia előadója.

További programok »

Friss hírek

Az utolsó másodpercekben csúszott ki a továbbjutás a Békéscsaba kezéből

A TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE 24–24-es döntetlent játszott hazai pályán az Alba Fehérvár KC ellen a női kézilabda Magyar Kupa 4. fordulójában, ez pedig a versenykiírás szerint a vendégeknek kedvezett. A Fejér vármegyeiek pár másodperccel a vége előtt, Szabó Kitti sikeres büntetőjével harcolták ki a továbbjutást.
2024. december 21. 21:00
FEL