Pál Miklósné, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület elnöke elmondta, résztvevőkkel együtt azt járják végig, hogyan tudják a kézművesek magukat menedzselni. A szervezők a következő kérdéseket boncolgatták: hogyan tudom bemutatni az áruimat?, hol kell kopogtatnom?, hogyan próbáljam meg a megfelelő PR tevékenységeimet végezni, akár kézművesként, akár oktatóként?
– Nyáron, a Körösvölgyi Sokadalomnál a fogyasztóvédelem nagyon sokszor jött ellenőrizni minket. Éppen ezért úgy gondoltuk, hogy ebben is segítünk a tagjainknak, megpróbálunk olyan információkat adni, hogy még véletlenül se találjon egyik hatóság se hibát a mi dolgainkban – fejtette ki Pál Miklósné.
Ament Éva, bútorfestő népi iparművész is az előadók között volt. Az iparművész negyven év tapasztalattal a háta mögött állt a tagok elé, hogy segítse őket a vállalkozóvá válás és az önmenedzselés útján.
– A mai kortárs művészetek, főleg a népi iparművészet annyira veszélyeztetett helyzetben van, hogy oda kell figyeljünk minden egyes utánpótlásra, fiatal alkotóra és minden olyan emberre, aki szakmától függetlenül vállalkozóként szeretné ezt a mesterséget űzni és segítenünk kell őket – emelte ki Ament Éva.
Az iparművész kiemelte, nagyon nehéz ma az alkotóknak megélni mesterségeikből, saját maga játékkészítéssel és tanítással is foglalkozik, így több lábon állva tudja vállalkozóként megállni a helyét. Mint mondta, Európában különleges a magyar kézművesség, egyedülálló tudás birtokában vannak a hazai iparművészek, ám ezt a szellemi örökséget nem becsülik meg, pedig akár adókedvezménnyel, akár támogatással lehetne segíteni annak átmentését.
A konferencia résztvevői többek között a vállalkozás első lépéseiről, a marketing alapjairól és az értékesítés szabályairól hallhattak információkat, hogy a következő sokadalomba már a megszerzett tudással felvértezve állhassanak biztonsággal a portékáikkal megrakott asztalok mögé.