Atlétika: Egyéni győzelmek a csapatbajnokság elődöntőjében

Óriási küzdelem alakult ki a hétvégén megrendezett miskolci csapatbajnokság elődöntőjében a harmadik helyért. A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzője, Pap Csilla sérülés miatt két igazi pontszerző számban 3000 m akadályban és 5000 m-en nem tudott indulni. Dicséretes viszont  mindenkinek a hozzáállása és az egymásért való küzdelme a csapatban.

Dicsérendők az egyéni győztesek: Márton Anita 3 számban győzedelmeskedett, de győzött egyéniben Kovács Barbara, Zahorán Adrienn, Gregor László is, és a dobogón végzett a  4 x 400 m-es váltó (Gregor László, Kovács Máté, Apáti Bence, Steigerwald Ernő), valamint  Bogdán Annabella, Gregor László, Szebegyinszki Richárd.

A negyedik hellyel is biztosan került a klub az őszi csapatbajnoki döntőbe.  A versenyszabályzat adta lehetőség szerint, jó partnerük volt az SZVSE.

 

Csapat eredmények:

Keleti Csoport

  1. Budapest Honvéd SE 411 pont
  2. GEAC-Ikarus 409 pont
  3. Konok Kunok 375 pont
  4. Viharsarok 369 pont
  5. DSC-SI-NYSC 323,5 pont

 

Egyéni eredmények:

Helyezés Név Versenyszám Eredmény
1. Márton Anita súlylökés 17.14 m
1. Márton Anita diszkoszvetés 53.22 m
1. Márton Anita kalapácsvetés 40.92 m
1. Kovács Barbara 5000 m gyaloglás 23:20.77
1. Gregor László 3000 m akadályfutás 9:01.83
1. Zahorán  Adrienn 800 m 2:15.01
2. Gregor László, Kovács Máté, Apáti Bence, Steigerwald Ernő 4 x 400 m váltó 3:24.24
2. Bogdán Annabella súlylökés 13.21 m
3. Gregor László 5000 m 15:00.18
3. Szebegyinszki Richárd diszkoszvetés 52.02 m
3. Bogdán Annabella gerelyhajítás 51.40 m
4. Diószegi Dávid 5000 m 15:17.68
4. Kovács Róbert diszkoszvetés 43.56 m
4. PavukTíra 5000 m 18:09.95
4. PavukTíra 3000 m 11:01.22
4. Zahorán Petra 5000 m gyaloglás 25:22.94
5. Diószegi Dávid 1500 m 3:56.91
5. Keresztesi Kristóf diszkoszvetés 42.90 m
6. Zámbori Kornél távolugrás 6.49 m
6. Váczi Lili 1500 m 4:56.95
6. Mundruczó Nóra 200 m 25.82
7. Apáti Bence 1500 m 4.01.60
7. Tábor Miklós 5000 m 15.49.66
7. Váczi Lili 5000 m 19:47.76
8. Lukóczki Nárcisz súlylökés 11.21 m
8. Steigerward Ernő 200 m 22.48

 

Megosztás:

Címke: ,