Dr. Hegyi Tibor, a Békés Vármegyei Központi Kórház intézeti vezető főgyógyszerésze kiemelte: minden utazásra készítsünk össze egy gondosan összeállított úti gyógyszercsomagot, egy úgynevezett útipatikát. Kiemelte, hogy ehhez a gyógyszertárakban szívesen nyújtanak segítséget.
Mit tartalmazzon az útipatikánk? – A főgyógyszerész válaszol
- A rendszeresen szedett gyógyszereinket semmiféleképpen se hagyjuk itthon! Emellett gondoljunk a család minden tagjára, tehát mindenkinek legyen a számára szükséges, rendszeresen szedett gyógyszere az útipatikában.
- Az akutan fellépő problémák kezelésére szánt készítményekre is szükség lehet. Többek között az allergia gyógyszereket, az epinefrin tartalmú injekciót, valamint csípések és napégés esetére a gyulladáscsökkentő, hűsítő krémeket vigyünk magunkkal.
- Felső légúti megbetegedésekre is érdemes vinni gyógyszereket. Legyen torokszopogató tabletta, torokfertőtlenítő, köhögéscsillapító, köptetőkészítmény, valamint C-vitamin tartalmú készítmény a tarsolyunkban.
- Az utazási betegségben szenvedők esetén készítsünk be hányinger-csillapító készítményeket, mindig legyen nálunk B6-vitamin tartalmú készítmény.
- Szükésg lehet gyomorproblémákra való készítményekre, mint például a hasfogók, székletlazítók, illetve görcsoldók.
- A fájdalomcsillapítók is fontosak a csomagban.
- Ha egzotikus, vagy távoli országba utazunk, akkor fel kell venni a kötelező védőoltásokat, de érdemes az ajánlottakat.
Békéscsaba utcáin az általunk megkérdezettek többnyire saját igényeiket mérlegelve készítik össze az útipatikájukat, melyben leggyakrabban az orvos által felírt gyógyszerek, fájdalomcsillapítók, görcsoldók és a hasfogók, valamint székletlágyítók kapnak helyet.