A Nébih elkötelezett az élelmiszerek minőségének megóvása mellett, így például korábban a „Maradék nélkül” programjukon belül hívták fel a figyelmet a minőségmegőrzési idő utáni fogyaszthatóságra, de hűtőhasználati tanácsokat is közöltek.
Ezúttal a nyári forróság miatt, illetve a hűtött termékek vásárlásával kapcsolatban kerestük fel dr. Pleva Györgyöt, a Nébih élelmiszer- és takarmánybiztonsági igazgatóját. A szakértő kiemelte, hogy a nyári időszakban mindenképpen érdemes előre megtervezni a vásárlások menetét, ugyanis a hőség kedvez a kórokozó mikroorganizmusoknak, baktériumoknak.
A szakember elmondta, hogy legveszélyeztetettebb terméktípusok közé a tej- és hústermékek, valamint az előre elkészített ételek, például a majonézes vagy joghurtos saláták tartoznak, emellett kiemelte, hogy például a húsok beszennyezhetnek más ételeket baktériumokkal, ezért azokat érdemes egymástól külön elhelyezni.
– Oda kell figyelnünk arra, hogy mit és hogyan csinálunk már a bevásárláskor, sőt, már az előtt is. Érdemes megtervezni, hogy mit kívánunk megvenni és mennyi időt fogunk eltölteni az adott áruházban. Legtöbben nagyobb áruházakban vásárolnak, ahol többféle árucikk is van, nemcsak élelmiszerek, hanem iparcikkek és napi fogyasztási eszközök is, éppen ezért érdemes a hűtött termékeket a vásárlás legvégén a kosárba tenni, hogy ezalatt se melegedjenek – fogalmazta tanácsait dr. Pleva György.
Körkérdésünk nyomán kiderült, hogy a békéscsabai járókelők vagy hazasietnek a boltból, vagy hűtőtáskával indulnak bevásárolni. A legtöbben azt hangsúlyozták, hogy nyaraláskor minden esetben hűtőtáskával indulnak el otthonról, és lehetőleg kevés romlandó ételt visznek magukkal.