Kiemelték: a projektben megvalósított számlavezető rendszer 4600 intézményi ügyfél több mint 24 ezer számláján zajló forgalom lebonyolítását biztosítja. Rámutattak arra, hogy a kincstár tavaly egész évben közel 100 millió tranzakciót hajtott végre a bankközi klíring rendszerben. A forgalom összértéke meghaladta az 54 ezer milliárd forintot, ami országosan a második legnagyobb értékű eredmény volt pénzintézményi szinten.
Hozzátették: az új e-PELL elnevezésű rendszer az egészségbiztosítási pénzbeli ellátások - táppénz, baleseti táppénz - számfejtését és a társadalombiztosítási kifizetőhelyek elszámolásainak feldolgozását támogatja. A fejlesztés eredményeként lehetőség nyílt az ügyfelek számára a teljeskörű elektronikus kapcsolattartásra a kormányhivatalokkal, továbbá létrejött egy olyan országos nyilvántartás, amely valamennyi biztosított egészségbiztosítási pénzbeli ellátását tartalmazza.
– Az egységes frontend rendszer keretében egy új ügyintézői felületet alakítottak ki, amely számos nyugdíjbiztosítási és családtámogatási eljárásban megvalósítja a teljes elektronikus ügymenetet – írták.
Arra is kitértek, hogy a kapcsolódó szakrendszeri fejlesztések eredményeképpen jelentősen csökkent az ügyintézési idő és a munkaerőigény. A projekt eredményeként befejeződött a nyugdíjnyilvántartási területek papír alapú dokumentumainak feldolgozása, több mint 100 millió lapnyi iratanyagot digitalizáltak.