Az elismerésre Sajti Lajos, a Sarkadi Ipartestület elnöke, egyben az Ipartestületek Országos Szövetsége Felügyelőbizottságának elnöke jelölte a sarkadi órásmestert Németh László IPOSZ elnöknél – tájékoztatott a szövetség hiavatalos közösségi oldalán. Az IPOSZ a díjat a Magyar Kézművesség Napja alkalmából szervezett ünnepségen adta át Váradi Károlynak, méltatva munkásságát.
Váradi Károly 1943-ban született Sarkadon, órás szülők, nagyszülők gyermekeként. A Váradi Károly név három generáción keresztül, több mint száz évig állt a lakosság szolgálatában. Kisgyermekként sokat állt a nagyapja órásasztala mellett, és érdeklődéssel figyelte munkáját. Békéscsabán ipari tanulóként sajátította el az órás szakmát, majd 1961-ben szakvizsgát tett. Ezután a szülői házban kezdte meg munkás éveit. Nagyapjától – aki harminc éves eredményes munkája elismeréseként kitüntető oklevelet kapott az akkori iparügyi minisztertől –, illetve kiváló mestereitől becsületességet, korrektséget tanult. Munkájában tudása legjavát adta a lakosságnak töb mint hat évtizeden keresztül.
Nagyapja halálát követően már másnap átvette a műhelyét. 1969-ben Szegeden mestervizsgát tett, majd tagja lett a Sarkadi Ipartestületnek. 1977-ben esti tagozaton leérettségizett, 1994-ben ékszerbecsüs vizsgát is tett. Számára nincs szebb és jobb, mint amikor a hobbi és a foglalkozás találkozik. Véleménye szerint az óraketyegés életet visz a lakásba, de sajnos mára a szakma szépsége, varázsa megszűnt, hiszen a hetykén ketyegő órákat felváltották a néma okosórák, amelyek azonban a szakmáját igazán szerető mester szívét nem dobogtatják meg.