A héten módosíthatók a középfokú jelentkezések

2018. március 19. 13:17 | behir.hu

Szerdán és csütörtökön módosíthatják a tanulók jelentkezésüket a középfokú felvételi vizsgák eredményei, tapasztalatai vagy egyéb információk alapján – közölte az Oktatási Hivatal (OH) hétfőn az MTI-vel.

A hivatal közleménye szerint a változtatásra a diákoknak egyszer van lehetőségük, módosító tanulói adatlap kitöltésével. A nyolcadikosok esetében a módosító tanulói adatlapokat az általános iskolának a középfokú intézmények felvételi információs rendszerében (KIFIR) kell előállítania, és március 23-áig postai úton meg kell küldenie az Oktatási Hivatalnak. A 8 vagy 6 évfolyamos gimnáziumba jelentkező vagy magyarországi általános iskolával tanulói jogviszonyban nem lévő egyéni jelentkezők önállóan végezhetik el a módosítást a KIFIR-ben.

A módosító tanulói adatlapot ez esetben is péntekig postai úton meg kell küldeni az OH-nak. A módosító tanulói adatlap elküldésével a korábban kitöltött érvényét veszti. A módosítás során a tanulmányi területek eredetileg beírt sorrendje megváltoztatható, de tanulmányi terület nem törölhető. Új tanulmányi területet megjelölni az érintett középfokú iskolával történt egyeztetés alapján csak olyan iskolában lehet, amely a tanulói adatlapon már korábban is szerepelt.

Az egyeztetés tényét a középfokú iskolába eredetileg benyújtott jelentkezési lapon fel kell tüntetni. Új iskolát és annak tanulmányi területét nem lehet a módosító tanulói adatlapon megjelölni – áll a közleményben. A módosító eljárásról bővebb információ a hivatal honlapján olvasható.

 

Forrás: MTI

 

További programok »

Itthon

Műterem a célegyenesben – Munkácsy is megfestette a Tour de Hongrie-t

A Békéscsabai Jókai Színház két látványos megmozdulással csatlakozott a Tour de Hongrie békéscsabai rajtjához. Az egyik helyszínen, a Bajza utca sarkán egy különleges, korhű „Munkácsy-műterem” elevenedett meg, ahol Munkácsy Mihály és felesége, Cecile alakja figyelte a mezőnyt, miközben a festő a verseny ihlette alkotáson dolgozott.
18:38
FEL