Nyáron az átlagosnál sokkal több folyadékra van szüksége szervezetünknek, ilynekor akár megduplázódhat a szükséges bevitt vízmennyiség.
Dr. Pálfi-Rigó Krisztina, a Békés Megyei Központi Kórház Dr. Réthy Pál Tagkórház biológusa elmondta: a folyadékfogyasztás legfontosabb része a rendszeresség. Ha fáradékonyságot, fejfájást, szájszárazságot, esetleg bőrszárazságot tapasztalunk, azok már testünk vészjelzései.
– Közismert tény, hogy a felnőtt ember vízfogyasztási szükséglete az 2-2,5 l, ez gyerekeknél is 1,5-2 l körülbelül 13 éves korig, ez szervezetünk vízkészletének megfelelő egyensúlyban tartása miatt fontos – folytatta a szakember.
Dr. Pálfi-Rigó Krisztina biológus, fotó: Bere Mátyás / Behir.hu
A szakértő azt javasolja, hogyha valakinek nem erőssége a vízfogyasztás, annak érdemes a vizet például gyümölcsökkel ízesíteni, ugyanis a cukros, szénsavas üdítők nem hidratálnak olyan megfelelően.
Az egészségünk érdekében a legfontosabb a prevenció, amelyhez csak egy kis odafigyelés szükséges. A gyermekek és idősek vízfogyasztására, ha tehetjük fokozott mértékben ügyeljünk, ugyanis – főleg a kicsiknél – előfordulhat, hogy a szomjúságérzet ellenére sem nyúlnak egy pohár vízért.