Szebellédi Zoltán, a megyei közgyűlés alelnöke, Botyánszki Pál polgármester, Lukoviczkiné Rozsnyai Ildikó, a helyi művelődési ház igazgatója, valamint Gyekiczkiné Bacsa Piroska óvodapedagógus, a szarvasi Süni bábcsoport-vezetője méltatását követően Kondacs Mihályné A kérkedő nyúl című egyszemélyes darabja következett.
De húzzuk csak vissza a kurzort az előző bekezdéshez! Vajon kiről szólt a méltatás? Hát Horváthné Bohus Máriáról, a Borostyán Bábcsoport alapítójáról!
Azt követően – de még mindig A kérkedő nyúl előtt – Rákóczi Antal, a rendezvény hangembere a társulat utóbbi 15 16 évéről mesélt. (A murit eredendően tavaly kellett volna tető alá hozni, Pandémia hadseregtábornok azonban közbeszólt.)
Elhangzott, Horváthné Bohus Mária óvónő, a csapat motorja 2005-ben alapította meg a társulatot, akik eleinte a házukban próbáltak. A lakásbábszínház első előadása az Urgi és Bugri volt.
Hamarosan egy tehetségkutatón összeismerkedtek a békéscsabai napsugarasokkal, akik a kezdeti battyogásukban nagyon sok mindenben segítették a fiatal bábosokat.
Közben a kígyósi szülők is szerencsére hamar felismerték, hogy egy ilyen közösségben mennyi pozitív erők lakoznak: játék, muzsika, csapatszellem stb. Idővel a sok gyakorlás és a fellépés is bekoronázta a paravánokat, 2015-2016-ban ezüst- és bronzminősítést szereztek az egri Országos Bábverseny.
A ballagó diákok hiánya olykor megnehezíti a munkát, de szerencsére mindig van utánpótlást. A 2018-as évet viszont egy teljesen új csapattal kezdték meg.
Az említett Kérkedő nyúl című dolgozatot követően, a helyi erő, azaz a Borostyán Bábcsoport Égig érő paszuly-a következet. Majd hamarosan hivatalosan is megnyílt a bábkiállítás az intézmény folyosóján.
Tea, pogácsa, akácméz.