Itthon

2026. március 27.

Térfigyelő buktatta le a feketén foglalkoztatót

Térfigyelő kamera felvételei alapján buktak le a feketén dolgozók – a NAV öt alkalmazott feketefoglalkoztatását állapította meg. A munkavállalók illegális, bejelentés nélküli foglalkoztatása súlyos jogsértés, amelyért alkalmazottanként akár 2 millió forintos bírságot is kiszabhat a hivatal.
2026. március 27. 07:17 | behir.hu
Tovább olvasom
2026. március 26.

Harmadjára ült össze Gyulán a regionális ifjúsági konferencia

Harmadik alkalommal rendezték meg a minap a Mi egy Másért Gyulai Gyermekekért és Ifjúságért Közhasznú Egyesület Dél-Alföldi Ifjúsági Konferenciát az Erkel Ferenc Művelődési Központban. A rendezvényre fiatalokat, fiatalokkal foglalkozó szakembereket, közművelődésben dolgozókat, pedagógusokat, szociális munkásokat vártak.
2026. március 26. 15:51 | behir.hu
Tovább olvasom

7.Tv: Tudást adunk – akár 50 kiló paradicsom egy négyzetméteren

A Békéscsabai Erzsébethelyi Általános Iskola kisdiákjai már most belevágtak a tavasz egyik legfontosabb munkájába: elvetették az első paradicsommagokat. A 7.Tv új, saját gyártású kisfilmsorozata lépésről lépésre mutatja meg, hogyan juthatunk el akár egy négyzetméteren 50 kilogramm termésig – egyszerű, otthon is alkalmazható módszerekkel.
2026. március 26. 14:20 | behir.hu
Tovább olvasom

Cserbenhagyás miatt emeltek vádat egy 67 éves sarkadi férfival szemben

Cserbenhagyás vétsége miatt emelt vádat a Gyulai Járási Ügyészség és vádiratában pénzbüntetés és közúti járművezetéstől eltiltás büntetés kiszabására tett indítványt egy 67 éves büntetlen előéletű sarkadi férfival szemben, aki egy általa okozott, személyi sérüléssel nem járó koccanásos baleset után nem állt meg segítséget nyújtani.
2026. március 26. 09:24 | behir.hu
Tovább olvasom
FEL