Itthon

2024. szeptember 15.

Kérdései vannak a Volánbusz helyjegy-rendszeréről? A társaság válaszol!

Szeptember első hetével lezárult a Volánbusz tesztüzemben elindított, nem kötelező helyfoglalási rendszerének első hónapja. Ez idő alatt közel 68 ezer helyjegyet értékesítettünk, ami azt jelzi, hogy a helyjegyváltást az érintett utasok többsége gyorsan megszokta. Az első időszak tapasztalatai nyomán ugyanakkor számos kérdés is érkezett társaságunkhoz, most ezekre igyekszünk gyakorlatias válaszokat adni, illetve segítséget nyújtani utasainknak – írja a Volánbusz Zrt.
2024. szeptember 15. 09:10 | behir.hu
Tovább olvasom

Tízmilliárd forint felett jár az idei viharkárok összege

A tavalyi év után az elmúlt évtizedben az idén másodszor lépte át a tízmilliárd forintot biztosítók kárrendezése a viharszezonban; az elmúlt két év nyári időjárása majdnem annyiba került a társaságoknak, mint a 2016-2020 közötti öt év – összegezte friss elemzésében a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).
2024. szeptember 15. 06:24 | behir.hu
Tovább olvasom
2024. szeptember 14.

A macskák metakommunikációja - miért csóválják a farkukat?

A macskák többféleképpen fejezik ki magukat, a testbeszédük igen választékos és leolvasható. Ennek ellenére, még sem könnyű minden esetben megítélni azt, hogy mikor mit szeretnének. Kedvencünk metakommunikációja nagyon összetett. A kutyák esetében könnyű megállapítani, hogy miért csóválják a farkukat, a macskáknál viszont ez már kevésbé egyértelmű.
2024. szeptember 14. 14:14 | Csiffáry Zsuzsanna
Tovább olvasom

A Balatonban sokkal kevesebb a mikroműanyag, mint a Bodrogban

Egy köbméternyi Balaton-vízben 21 mikroműanyag található, a Kis-Balatonban 7-8 körül van ez a szám, a nagy szemétszedésen nemrég átesett Bodrogban pedig 214,8 műanyagszemcsét számoltak össze. Közömbösíteni még nem lehet ezeket, de megelőzéssel többet tehetünk természetes vizeink műanyagmentesítéséért – vélik a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézetének szakemberei.
2024. szeptember 14. 08:24 | behir.hu
Tovább olvasom
2024. szeptember 13.

Idős nőt gázolt el a szabálytalanul kanyarodó mezőberényi sofőr

Közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a Gyulai Járási Ügyészség és vádiratában próbára bocsátás intézkedés alkalmazására tett indítványt egy 29 éves büntetlen előéletű mezőberényi férfival szemben, aki a kanyarodás szabályainak megsértésével okozott súlyos sérüléssel járó közlekedési balesetet.
2024. szeptember 13. 13:48 | behir.hu
Tovább olvasom
FEL