Itthon

2025. július 9.

Árkorlátozás a patikákban – olcsóbbak a láz- és fájdalomcsillapítók is

A Magyar Gyógyszerészeti Kamara bejelentette, hogy a patikák is érvényesítik a gyógyszergyártók és a nagykereskedők önkéntes árkorlátozását, így a gyógyszertárak is saját 2024. december 31-i listaáraikon, vagy annál olcsóbban értékesítik az érintett készítményeket. A döntés többek között a láz- és fájdalomcsillapítókat, gyulladáscsökkentő-, görcsoldó- és a vitaminkészítményeket érinti.
2025. július 9. 13:57 | Bimbó Lajos
Tovább olvasom
2025. július 8.

Megjelent Európában a bőrcsomósodáskór – fokozottan ellenőrzéseket rendeltek el

Az elmúlt hetekben Szardínia szigetén, majd az észak-olaszországi Lombardiában, valamint Franciaországban is megerősítették a bőrcsomósodáskór vírus jelenlétét. A betegség Magyarországon nincs jelen, azonban a megnövekedett járványügyi kockázat miatt az országos főállatorvos elrendelte a szarvasmarha- és bivalyszállítmányok fokozott állategészségügyi ellenőrzését.
2025. július 8. 18:14 | behir.hu
Tovább olvasom

Szabadnapos rendőr és fegyveres őr oltotta a tüzet Orosházán

Hétfő délután, a vihar idején nem volt szolgálatban, otthon volt Tóth Richárd r. főtörzszászlós, a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság Mélységi Ellenőrzési Osztályának csoportparancsnoka, amikor észrevette, hogy a szemközti ház kertje lángokban áll. A tűz nagyon gyorsan terjedt a ház és a melléképületek felé.
2025. július 8. 15:47 | behir.hu
Tovább olvasom

Lecsapott a vihar a vármegyére – összefogással dolgoznak a károk javításán

Az ország egész területén komoly károkat okozott a tegnap esti vihar. A természeti erők Békés vármegyét sem kímélték, több településen is fákat döntött ki, vezetékeket szakított le és házakat, épületeket rongált meg. A viharkárokat minél előbb enyhíteni kellett az érintett településeken, hiszen már érkezik az újabb vihar a térség felé. Kondoroson összefogással próbáltak úrrá lenni a problémán, a településen a lakosság az önkormányzathoz fordulhat segítségért.
2025. július 8. 13:59 | Bimbó Lajos
Tovább olvasom
FEL