Itthon

2020. február 13.

Természet(es) versenyt hirdetnek diákoknak

Országos versenyt hirdet általános iskolások számára a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, a jelentkezés határideje március 13. A megmérettetés során a természet iránt érdeklődő tanulók összemérhetik tudásukat az ország más részein élő diákokkal, a 27. alkalommal meghirdetett országos verseny elsőkörös területi fordulóira 10-14 éves tanulókból álló háromfős csapatok jelentkezhetnek
2020. február 13. 08:35 | Sipos Gábor
Tovább olvasom

Pénzmosásért két és fél évre ítéltek egy mezőtúri férfit

Jogerősen két és fél év börtönbüntetéssel sújtott szerdán a Szegedi Ítélőtábla egy mezőtúri férfit, aki internetes csalásból származó pénz eltüntetéséhez nyújtott segítséget. A táblabíróság pénzmosás bűntettében mondta ki bűnösnek a vádlottat, és a szabadságvesztés mellett 50 ezer forintra vagyonelkobzást is elrendelt vele szemben.
2020. február 13. 07:54 | behir.hu
Tovább olvasom

Elhunyt Wichmann Tamás

Hosszan tartó, súlyos betegség után, 72 éves korában, szerdán elhunyt Wichmann Tamás kilencszeres világbajnok, háromszoros Európa-bajnok és kétszeres olimpiai ezüstérmes kenus, az 1970-es évek Magyarországának egyik legnépszerűbb sportolója - értesült a Nemzeti Sport a családtól.
2020. február 13. 07:13 | behir.hu
Tovább olvasom

Kiválasztották az idei országtorta hat döntősét

A Magyarország Tortája címre pályázó versenymunkáknak szigorú követelményeknek kellett megfelelniük. A Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete a 2020-as évre is meghirdette a „Magyarország Tortája” versenyt. A benevezett remekből az öt – a zsűzizés során hatra változtatott – továbbjutó és a győzelemre így esélyes torta kiválasztására a SIRHA Budapest Nemzetközi Élelmiszeripari és HORECA kiállítás keretében került sor február 6-án.
2020. február 13. 06:07 | behir.hu
Tovább olvasom
2020. február 12.

Az adók ellenére sem dohányoznak kevesebben

Nem segítette a fogyasztás visszaszorítását a dohánytermékekre kivetett minimális uniós jövedéki adó. Az Európai Bizottság dohánytermékek adóztatásáról szóló jelentésében kiemelte, hogy az EU-ban továbbra is komoly aggodalomra ad okot a dohányzók magas száma.
2020. február 12. 19:08 | behir.hu
Tovább olvasom
FEL