Itthon

2021. augusztus 4.

Idén is túlfogyasztottunk!

A túlfogyasztás napja azt mutatja, hogy az emberiség mennyi idő alatt használja el a Föld egy évre elegendő erőforrásait. Idén ez a nap július 29-re esett. Megyénkben több intézmény is a környezettudatosság célja mellé állt. Ebben úgy segítik az embereket, hogy életvitelük a lehető legkisebb ökológiai lábnyomot hagyja maga után.
2021. augusztus 4. 13:45 | Vári Bianka
Tovább olvasom

Nyári munka – sok diákot foglalkoztatnak Békésben is

Jelenleg közel 30 ezer nappali tagozatos diák dolgozik a Nyári diákmunka program támogatásával – mondta Bodó Sándor. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára bejelentette, az egyszer már megemelt, így 3,4 milliárd forintos keretet, az élénk érdeklődésre tekintettel, további 250 millió forinttal toldotta meg a kormány.
2021. augusztus 4. 09:10 | behir.hu
Tovább olvasom
2021. augusztus 3.

A Beszterce Rózsája lett az ország cukormentes tortája

A tápiószecsői Hisztéria cukrászda hozzáadott cukor nélkül készült alkotása nyerte idén a Magyarország Cukormentes Tortája versenyt, amelyet az Egy Csepp Figyelem Alapítvány minden évben a Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestületével együtt hirdet meg – minderről a cukrászok ipartestülete adott részletes tájékoztatást.
2021. augusztus 3. 19:00 | behir.hu
Tovább olvasom

"A brand fontos a termékeink értékesítésében" – villáminterjú Pócsi Gabriellával

Tudomásul kell vennünk, hogy a brand nagyon fontos szerepet játszik abban, hogy értékesíteni tudjuk a helyi termékeinket. A Békés megyei termékek kiváló minőségűek, csak oda kell figyelni a plusz dolgokra is, amitől megfoghatóbbá és érdekesebbé válik a lekvár a sajt vagy bármi – tudtuk meg Pócsi Gabriellától a Körösök Völgye Natúrpark munkaszervezet vezetőjétől, aki 10 villám kérdésünkre válaszolt.
2021. augusztus 3. 18:16 | Csiffáry Zsuzsanna
Tovább olvasom

További programok »

FEL