Ismét a Mladost lesz a BRSE ellenfele a MEVZA-kupa elődöntőjében

2024. január 25. 14:31 | Kovács Dávid

Akárcsak tavaly, most is a Mladost Zagreb együttesével találkozik a Swietelsky-Békéscsaba a női röplabda Közép-európai Liga elődöntőjében. Idén azonban csak egy meccsen dől el a fináléba jutás, hiszen egy kétnapos Final Fouron derül ki, hogy ki nyeri meg a sorozatot.

Az alapszakasz utolsó, szerdai mérkőzésén a szlovén Maribor négy szettben nyert a horvát Mladost ellen, amely így is a második helyen végzett, a csabai együttes pedig a harmadik pozícióban zárt, így a két gárda egymással csatázhat majd a fináléba kerülésért – írja a csabai klub hivatalos oldala.

Molcsányi Ritáék 2023 márciusában a hazai visszavágón kétszettes hátrányból fordítva, aranyjátszmában harcolták ki a továbbjutást. A klub végül története során harmadszor lett aranyérmes a sorozatban.

Fontos különbség az előző kiíráshoz képest, hogy idén Final Fourt rendeznek, azaz az elődöntő csupán egy meccsen dől el, másnap pedig már a végső győzelemért csaphat össze egymással a két nyertes. A másik ágon két szlovén együttes, a Calcit Kamnik és a Nova KBM Branik Maribor mérkőzik meg egymással. A négyes döntőt március 2-án és 3-án rendezik, a helyszín viszont még kérdéses, erre a pályázatot február 5-ig lehet benyújtani a MEVZA-nak.

Az alapszakasz végeredménye:

1. Calcit Kamnik 12 pont (4/1, 12:4) 2. Mladost Zagreb 9 (3 győzelem/2 vereség, 10:6) 3. Swietelsky-Békéscsaba 9 (3/2, 11:7) 4. Nova Branik Maribor 9 (3/2, 10:7) 5. Dinamo Zagreb 3 (1/4, 3:12) 6. Linz 3 (1/4, 3/13)