Kijött az osztálykülönbség – A Gyula nyerte a vármegyei kupadöntőt

2024. május 1. 21:59 | Hidvégi Dávid

A Békés vármegyei első osztály idei kiírásának bajnoka és a másodosztály A csoportjának második helyén álló Mezőmegyer találkozott a labdarúgó Békés Vármegyei Kupa döntőjében szerdán. A május elsejei mérkőzésre sokan voltak kíváncsiak, hiszen szinte megtelt a Kórház utcai stadion főlelátója.

MEZŐMEGYER SE–GYULAI TERMÁL FC 1–3 (0–3)
Békés Vármegyei Kupa-döntő, Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 880 néző. Vezette: Tóth Imre (Vozár Ákos, Czibola Szilárd)
Mezőmegyer: Kun – Kecskeméti (Szabó T., 87.), Mengyán (Séllei, 46.), Ulrich, Nagy B., Horváh B. – Balogh M. (Kurucz, 85.), Takács (Komódi, 67.), Benyó – Lehoczki (Papp D., 46.), Balog K. Játékos-edző: Nyúl Gábor.
Gyula: Szabó M. – Trescsula, Dajcs, Nagy S., Zabari (Repisky, 91.) – Szabó P. (Szabó Zs., 33.), Babinyecz, Borvély Zs., Katona (Kukla, 73.) – Varga T. (Zsilák, 91.), Tanner (Kiss T., 91.) Vezetőedző: Brlázs Gábor.
Gólszerzők: Benyó (65.), ill. Tanner (23.), Dajcs (25.), Katona (37.)

A Gyula három, a Mezőmegyer két év után játszott ismét kupadöntőt a békéscsabai Kórház utcai stadionban! A gyulaiak immáron a vármegyei első osztály győzteseként léphettek pályára, hiszen a pontvadászatban négy fordulóval a vége előtt behozhatatlan előnyre tettek szert, ezzel szemben a Mezőmegyer a másodosztály A csoportjának második helyén áll. Hétvégén a gyulaiak egy 9–0-s Gyomaendrőd elleni győzelemmel hangoltak, míg a Mezőmegyer 1–1-es döntetlent játszott az OMTK-Rákóczi ellen.

A fehér mezben játszó Gyula nagy iramban kezdte a találkozót, az 5. percben Katona György lőtt távolról, de nem találta el a kaput. A fürdővárosiak a 18. percben ismét veszélyeztettek, amikor Zabari Dávid lövését Kun Tamás bravúrral hárította. A 19. percben Babinyecz Balázs fejelt közelről, de ebből sem született találat. A 23. percben a mezőmegyeri védelem már nem tudta elkerülni a bekapott gólt, Varga Tamás remekül ugratta ki Tanner Gergőt, aki a védőt és a kapust kicselezve a hálóba lőtt (0–1). Egy perccel később megduplázta előnyét a Gyula, egy szöglet után Dajcs Ádámról lemaradtak az örzői, aki így könnyedén a kapuba talált (0–2). A gyulaiak vezetőedzője, Brlázs Gábor kényszerű cseréhez folyamodott, ugyanis a sérült Szabó Péter helyére Szabó Zsombort küldte be. A 37. percben már eldőlni látszott a mérkőzés, hiszen egy újabb védelmi hibát követően Katona György is betalált (0–3). A Gyula magabiztos előnnyel mehetett a szünetre.

Javult a Mezőmegyer játéka

Nyúl Gábor játékos-edző megpróbálta felrázni a csapatát, így Lehoczki Szabolcs és Mengyán László helyére Séllei Ádám és Papp Dávid érkezett. A Megyer a 51. percben próbálkozott először, amikor Ulrich Norbert 30 méteres szabadrúgása előbb még kipattant Szabó Marcell kezéből, de másodjára már fogta a labdát. A 60. percben Varga Tamás eresztett el egy lövést 25 méterről, de nem találta el a kaput. A 65. percben megtört a jég a megyeri oldalon, Benyó Norbert vezette végig a labdát az ellenfél térfelén, majd lőtte el azt a kapus mellett, ezzel pedig szépített (1–3). A 70. percben közel állt egy újabb gólhoz a békéscsabai együttes, amikor Benyó lőtt vissza a kapu irányába egy lepattanó labdát, ami az egyik védőről veszélyesen a kapu bal oldala irányába vágódott, így csak egy szöglet lett belőle. A 73. percben Borbély Zsombor is megpróbálkozott egy távoli lövéssel, ami éppen csak, de elszállt a léc felett. A 75. percben még volt egy veszélyes Papp Dávid-fejes, de Szabó a rövidre tartó labdát hárította. Az eredmény a továbbiakban már nem változott, így a Gyulai Termál FC a bajnokság után a Békés Vármegyei Kupát is megnyerte.

A mérkőzés résztvevőinek járó érmeket, valamint a trófeát a Magyar Labdarúgó Szövetség területi igazgatója, Szpisják Zsolt, az MLSZ elnökségi tagja, Dankó Béla országgyűlési képviselő, valamint folytatva az elmúlt évek hagyományát, az érintett települések polgármesterei, Szarvas Péter és Görgényi Ernő adták át, utóbbival tartott Kónya István alpolgármester is. A következő idényben mindkét együttes indulhat a Magyar Kupa főtábláján, hiszen a kupa első négy helyezettjének alanyi jogon jár ez a lehetőség.

Így látták a vezetőedzők

Nyúl Gábor: Nagyon vártuk ezt a mérkőzést, de sajnáljuk az első félidőt, amikor nagyon bátortalanok és fegyelmezetlenek voltunk. A második félidei teljesítményt látva le a kalappal a játékosaim előtt, akik a szintjükhöz képest sokkal többet adtak ki magukból és remek mérkőzést csináltak 70 perc után is.

Brlázs Gábor: Az első félidőben remekül játszottunk és stabil előnyre tettünk szert, amibe belenyugodott a csapat. A második félidő nem nézett ki jól, ránk jött az ellenfél és elkezdtünk kapkodni. Ennek ellenére magabiztosan nyertük a döntőt, gratulálok a fiúknak!