Nem lesz magyar döntő

2016. augusztus 7. 18:15 | behir.hu

A csabai olimpikonok közül elsőként Bohus Richárd mutatkozott be a versenyen. A sportolónak ez a második olimpiája, több sérülés és műtét után jutott ki idén a játékokra. Így mindenki izgalommal várta, hogyan úszik a medencében. Az ifjú tehetség augusztus 7-én vasárnap 20.02-kor a 4x100 m gyorsváltó második futamában rajtolt a 8-as pályáról. A magyar csapat tagjai Kozma Dominik, Takács Krisztián, Bohus Richárd és Holoda Péter. A magyar csapat 3.16.55-el a hetedik helyen áll a világranglistán. Kozma Dominik remekül kapta el a rajtot, élmezőnnyel együtt indult. Elsőnek a brazilok fordultak, a magyarok 6.helyen voltak ekkor. Kozma 4. helyen váltotta Bohus Ricsit, aki nagyon jól tartotta a 4-5. helyet. Szépen úszott. 4. helyre hozta fel a csapatot. Takács Krisztián 5. helyen úszta saját hosszait. Az utolsó 100 méteren a 6. helyen úszott a csapat. Végül az amerikaiak nyerték a futamot, mi pedig visszacsúsztunk a 8. helyre. Így nem lesz magyar döntő, 3.15.21 idővel a 8. helyen végzetek a fiuk, összesítettben 12. helyen zártuk a versenyt.

A csabaiak tehetsége következő futamában kedden 18.02-kor a 100 gyorson egyéni csúcsot szeretne úszni.