Kézilabda: Hatodik fellépés, hatodik vereség

2017. október 29. 10:11 | behir.hu

Az NB I-es női kézilabda mérkőzésen az EUbility Group Békéscsabai ENKSE alulmaradt a GVM Europe-Váccal szemben.
Kevés sikerélmény jut mostanában a csabai kézilabdás hölgyeknek, ráadásul a legutóbbi fordulóban kiesési rangadón az újonc Kecskemét otthonában is vereséget szenvedtek. A mostani ellenfél, a Vác együttese az ötödik helyen állt a tabellán a mérkőzést megelőzően, kimondva kimondatlanul is a vendégek voltak a találkozó esélyesei.

Ennek ellenére jól kezdődött a találkozó a hazaiak számára, két remek védésnek és két Walfisch hetesgólnak köszönhetően magához ragadta a kezdeményezést a csabai együttes. Négy percig tartott csak az öröm, ezt követően a vendégcsapat zsinórban öt gólt szerzett és a 8. percben már 2-5 állt az eredményjelzőn. 4-5-re és 6-7-re sikerült még megközelíteni a vendégegyüttest ezt követően, de a döntetlen állás már - mint később kiderült -, többet nem jött össze a liláknak a meccsen. Arenhardt a váciak kapujában lehúzta a rolót, sok esetben még büntetőből sem sikerült neki gólt lőni, de emellett is több jó egyéni teljesítményt láthattak a nézők. A hazai támadójáték igen egysíkúnak bizonyult és a sok kihagyott ziccer sem segített. Egyenes következménye volt mindennek, hogy folyamatosan növekedett a vendégek önbizalma és a félidő végére ötgólos különbséget regisztrálhattunk (11-16).

A második játékrész első két percében még hármat rápakolt a Barján Bianka által vezérelt gárda, és innentől kezdve látható volt, hogy Szilágyi Zoltán vezetőedzőnek már nem fog megfájdulni a feje ezen a derbin. Még azt is megtehette, hogy nagyon sűrűn forgatta, cserélgette játékosait, mindegyikőjük jól szállt bele a mérkőzésbe. Lement a második félidő első fele azzal, hogy hét-nyolc gól között tartotta a vendégegyüttes a különbséget (14-21, 16-24). A hazaiaknál csak Kovacevicet lehetett dicsérni, aki nagyot küzdött és gólerősnek is bizonyult. Walfisch Mercédesz is lőtt gólokat, de ezt nagyon sok próbálkozásból tette, és a három kihagyott büntetője is beárnyékolta a teljesítményét. A váciak védekezését értelemszerűen megkönnyítette az, hogy tudták, honnan jöhet kapujukra a veszély, arról nem is beszélve, hogy a kapusteljesítményük is egészen kiváló maradt. Csöndben, maximum egy-egy játékvezetői ítéletre felhorkanva figyelték a hazai nézők a meccs folyását és azt, hogy a tíz gólos különbség is elérkezett a vége előtt tíz perccel (17-27). Skaliczki mester hiába kért időt, hiába cserélt, közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez a Viharsarki együttes. Végül 11 gólos különbség lett a vége 33-22-re győzött a Vác, az előzetesen is erősebbnek tilulált, jobb erőkből álló csapat.

A drukkerek azon merengtek a mérkőzés lefújásat követően, hogy az előző években néhányszor azért sikerült felborítani a papírformát. Nos ezen a napon ettől nagyon messze állt sajnos a csabai hölgykoszorú. Nagy kérdés, hogy mit hoz a jövő, mert a jelen igen borús. Ahhoz nem kell nagyon nagy szakértelem, hogy leszögezzük: ha ez a tendencia így megy tovább, könnyen előfordulhat az, hogy jövőre nem lát első osztályú mérkőzéseket a kézilabdát szerető csabai nagyérdemű. Persze hosszú még a bajnokság, és nyilván nem ez a cél..