Keresés: uszas

A legjobb vármegyei testnevelőket és legaktívabb iskolákat díjazták Gyulán

Eredményességi díjátadó ünnepséget rendezett a Békés Megyei Diáksport Egyesület kedden. A Belügyminisztérium támogatásával létrejött rendezvényen a Diákolimpiai versenyrendszerben aktívan közreműködő vármegyei testnevelőket és iskolákat díjazták Gyulán az Almásy-kastélyban.
2024. február 14. 07:27 | Kovács Andrea
diákolimpia Magyar Diáksport Szövetség Békés Megyei Diáksport Egyesület elismerés Prohászkáné Nemes Szilvia Szabóné Csendes Ildikó legaktívabb vármegyei iskola legaktívabb testnevelő körzeti testnevelő fiatal vármegyei testnevelő
Tovább olvasom

Bohus Richárd: Akkor teljesítettem a legjobban, amikor másokért is küzdöttem

Tavaly év végén befejezte profi pályafutását Bohus Richárd békéscsabai úszó, aki a 4x100 méteres férfi gyorsváltóval olimpiai ötödik és világbajnoki harmadik helyezett lett. A sportolóval Kugyelka-Zámbori Eszter műsorvezető beszélgetett a 7.Tv Aktuális című műsorában.
2024. február 10. 10:04 | Mikóczy Erika
úszás Bohus Richárd sportoló bajnok karrier Visszavonulás

Békéscsaba Közgyűlésének Elismerése Gál Tamásnak és Szedlják Istvánnak

Csütörtökön a testületi ülésen adták át a Békéscsaba Közgyűlésének Elismerése kitüntetést, amelyet idén Gál Tamás Liszt Ferenc-díjas karmesternek, Érdemes Művésznek, valamint Szedlják István hagyományőrző rézművesnek, népi iparművésznek ítélt oda a közgyűlés.
2023. november 10. 13:04 | behir.hu
Gál Tamás Szedlják István Békéscsaba Közgyűlésének Elismerése

Az új szezonra készülnek a csabai vízilabdások

A csabai pólósok országos utánpótlás-bajnokságban szereplő csapatai két hete, a vidékbajnoki besorolást nyert együttesek egy hete készülnek az új évadra. Az edzők napi két tréninget vezényelnek a békéscsabai Árpád fürdőben, egyes egységek ezen felül szárazföldi munkával egészítik ki a vízi edzésekét.
2023. július 24. 13:32 | behir.hu
Békéscsabai Vízilabda Klub Fodor Ádám

Uszonyosúszó Európa-bajnokság – Tíz arany, öt ezüst és négy bronz lett a vége

Kiss Nándor aranyat, Mozsár Alex pedig ezüstöt nyert a gödöllői uszonyosúszó Európa-bajnokság zárónapján. A Magyar Búvár Szakszövetség (MBSZ) információi szerint mindketten a 800 méteres búvárúszás döntőjében szereztek érmet. A magyar küldöttség így 10 arannyal, 5 ezüsttel és 4 bronzzal fejezte be a kontinensbajnokságot.
2023. július 24. 10:00 | behir.hu
Uszonyosúszó Európa-bajnokság Magyar Búvár Szakszövetség búvárúszás

Úszás: Ötödik lett 50 gyorson az USA-ban tanuló csabai Csuvarszki Donát

A Southern Illinois University Carbondale hallgatója egyedül képviseli a Békéscsabai Előre Úszó Klubot a jubileumi 125. magyar bajnokságon. Csuvarszki Donát 22.67 másodperces idővel az 5. helyen végzett 50 méteres gyorsúszásban, a számot a táv 2021-es rövid pályás Európa-bajnoka, Szabó Szebasztián nyerte.
2023. április 21. 16:40 | behir.hu
országos bajnokság úszás Békéscsabai Előre Úszó Klub Milák Kristóf Szabó Szebasztián Csuvarszki Donát

Röplabda: Több korosztály küzdött a Gyula kupáért

Szombaton rendezték meg a 2023. évi Békés Megyei Nyílt Amatőr Röplabda Bajnokságot, amelynek tétje a Gyula kupa megszerzése volt. A verseny célja az volt, hogy lehetőséget biztosítson a röplabda rendszeres és versenyszerű űzésére, illetve a sportág megyei, regionális népszerűsítése.
2023. február 4. 18:30 | Csiffáry Zsuzsanna