Befutották a pályájukat

Mintegy ezer középiskolás fiatal és általános iskolás tanuló rótta a köröket a Tünde utcai atlétikai centrumnál. A hagyományoknak megfelelően ezúttal is az itt kialakított egy kilométeres pályán rendezték a diákolimpiai és városi mezei futó bajnokságot.

A megmérettetés délelőtti programjában több mint 100 fiatal versenyzett több korcsoportban. A versenyen az amatőr futók mellett a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club tehetségei is rajthoz álltak, akik március második hétvégéjén, az országos bajnokságon korosztályukban érmeket is szereztek. Az V. korcsoportosok között Szabó Áron (Andrássy Gyula Gimnázium) és Apáti Bence (Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium) ezúttal is kiélezett csatát vívott, most előbbi bizonyult jobbnak.

– Mindig adott naptól függ, hogy ki a jobb. Elég jó szinten vagyunk Apáti Bencével, ő is nagyon erős egyébként. Ma én voltam az erősebb, de meglátjuk, hogy a megyein mi lesz. Szerintem ez fejjebb húzza a verseny színvonalát, hogy tudunk rivalizálni Bencével – emelte ki Szabó Áron.

A megmérettetésnek komoly múltja van a megyeszékhelyen, így ebben az esztendőben is mintegy ezer fiatalt mozgatott meg a verseny.

– Békéscsabán hosszú évtizedekre nyúlik vissza a rendezvény hagyománya, korábban a repülőtéren tartották meg ezt a versenyt. Az utóbbi években már a Tünde utcai sportpályát futják körbe a fiatalok – fogalmazott Filyó Tibor, a polgármesteri hivatal sport csoportjának szervezője.

A fiúk mellett a hölgyek is összemérték gyorsaságukat. A VI. korcsoportban a junior bajnoki ezüstérmes Novák Natália magabiztos győzelmet aratott.

– Próbáltam minél jobb iramot menni és egy jó edzést csinálni ebből a futásból, valamint az iskolának egy jó helyezést szerezni – értékelt Novák Natália (Andrássy Gyula Gimnázium) junior válogatott középtávfutó.

Az atléták legközelebb már a megyei döntőben, Orosházán bizonyíthatnak.

Eredmények:

I-IV. korcsoport:
Leányok:
I. korcsoport    Egyéni (Nevezett: 98 fő)
1. Gajdács Lina    Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba
2. Osgyán Boglárka    Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba
3. Petrovszki Rézi    Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, Békéscsaba

II. korcsoport    Egyéni (Nevezett: 126 fő)
1. Csepregi Nóra    Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, Békéscsaba
2. Kovács Bernadett    Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba
3. Fekete Ramóna    Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba

III. korcsoport    Egyéni (Nevezett: 87 fő)
1. Marton Virág    Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk.
2. Pétervári Tamara    Lencsési Általános Iskola, Békéscsaba
3. Hunyadi Gréta    Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba

IV. korcsoport    Egyéni (Nevezett: 52 fő)
1. Zahorán Petra    Lencsési Általános Iskola, Békéscsaba
2. Kukely Anna    Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba
3. Domokos Réka    Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba

I. korcsoport    Csapat: 600 m (Nevezett: 18 csapat)
1. Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba    45 pont
2. Petőfi István Általános Iskola, Kondoros    47 pont
3. Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba „A”    67 pont
4. Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Iskola    72 pont
5. Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba    75 pont
6. Petőfi István Általános Iskola, Kondoros    95 pont
7. Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba „B”    116 pont
8. Lencsési Általános Iskola, Békéscsaba    139 pont

II. korcsoport    Csapat: 1000 m (Nevezett: 22 csapat)
1. Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba    37 pont
2. Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba „A”    46 pont
3. Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba    69 pont
4. Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk.    86 pont
5. Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba „B”    94 pont
6. Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba    141 pont
7. Lencsési Általános Iskola, Békéscsaba    149 pont
8. Petőfi István Általános Iskola, Kondoros    153 pont

III. korcsoport    Csapat: 1200 m (Nevezett: 12 csapat)
1. Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk    34 pont
2. Lencsési Általános Iskola, Békéscsaba    55 pont
3. Petőfi István Általános Iskola, Kondoros    66 pont
4. Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, Békéscsaba    74 pont
5. Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba    80 pont
6. Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba     94 pont
7. Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba    98 pont
8. Gerla        105 pont

IV. korcsoport    Csapat: 1600 m (Nevezett: 8 csapat)
1. Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba „A”    27 pont
2. Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk.    45 pont
3. Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba „A”    62 pont
4. Petőfi István Általános Iskola, Kondoros    69 pont
5. Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba    73 pont
6. Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba „B”    89 pont
7. Szent László Utcai Ált. Isk., Békéscsaba    113 pont
8. Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba „B”    166 pont

Fiúk:
I. korcsoport    Egyéni (Nevezett: 136 fő)
1. Reisz Nándor    Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba
2. Kolarovszki Martin    Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba
3. Pusztai Tamás    Petőfi István Általános Iskola, Kondoros

II. korcsoport    Egyéni (Nevezett: 119 fő)
1. Nagy Patrik    Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba
2. Kohut Máté    Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba
3. Reisz Dániel    Gerla

III. korcsoport    Egyéni (Nevezett: 92 fő)
1. Orosz Botond    Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba
2. Markóczy Marcell    Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk.
3. Marik Soma    Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba

IV. korcsoport    Egyéni (Nevezett: 74 fő)
1. Szabó Ádám    Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk.
2. Sajben Bálint    Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közg. Szakgimnázium
3. Kovács Ákos    Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk.

I. korcsoport    Csapat: 600 m (Nevezett: 26 csapat)
1. Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba „A”    30 pont
2. Petőfi István Általános Iskola, Kondoros    46 pont
3. Lencsési Általános Iskola, Békéscsaba „A”    49 pont
4. Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba    57 pont
5. Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba    67 pont
6. Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba „A”    101 pont
7. Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba „B”    107 pont
8. Lencsési Általános Iskola, Békéscsaba „B”    121 pont
II. korcsoport    Csapat: 1000 m (Nevezett: 22 csapat)
1. Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba    12 pont
2. Lencsési Általános Iskola, Békéscsaba     49 pont
3. Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba    69 pont
4. Gerla        89 pont
5. Petőfi István Általános Iskola, Kondoros    97 pont
6. Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba    104 pont
7. Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba    109 pont
8. Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk.    112 pont

III. korcsoport    Csapat: 1600 m (Nevezett: 14 csapat)
1. Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba    18 pont
2. Petőfi István Általános Iskola, Kondoros    60 pont
3. Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba    64 pont
4. Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba    67 pont
5. Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk.    82 pont
6. Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, Békéscsaba    126 pont
7. Gerla        147 pont
8. Lencsési Általános Iskola, Békéscsaba    161 pont
IV. korcsoport    Csapat: 2000 m (Nevezett: 13 csapat)
1. Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk.    32 pont
2. Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba    35 pont
3. Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba „A”    53 pont
4. Lencsési Általános Iskola, Békéscsaba    62 pont
5. Petőfi István Általános Iskola, Kondoros    90 pont
6. Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba    123 pont
7. Dobozi Általános Iskola, Doboz    160 pont
8. Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba „B”    163 pont

V-VI. korcsoport:

Leányok:
V. korcsoport    Egyéni (Nevezett: 38 fő)
1. Szegedi Szintia    Békéscsaba, Andrássy Gyula Gimnázium
2. Vaszkó Dóra    Békéscsaba, Andrássy Gyula Gimnázium
3. Hajdú Réka    Békéscsabai SzC Vásárhelyi Pál Szakközépiskola

VI. korcsoport    Egyéni (Nevezett: 7 fő)
1. Novák Natália    Békéscsaba, Andrássy Gyula Gimnázium
2. Zahorán Adrienn    Békéscsabai Szent-Györgyi A. Gimnázium
3. Petri Izabella    Békéscsaba, Andrássy Gyula Gimnázium

V. korcsoport    Csapat: 2000 m (Nevezett: 8 csapat)
1. Békéscsaba, Andrássy Gyula Gimnázium    26 pont
2. Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, Békéscsaba    41 pont
3. Békéscsabai Szent-Györgyi A. Gimnázium „A”    49 pont
4. Békéscsabai SzC Vásárhelyi Pál Szakközépiskola    50 pont
5. Békéscsabai SzC Zwack J. Szakközépiskola    82 pont
6. Kemény Gábor Logisztikai és Közlekedési Szakközépiskola    118 pont
7. Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közg. Szakgimnázium    120 pont
8. Békéscsabai Szent-Györgyi A. Gimnázium „B”    125 pont

VI. korcsoport    Csapat: 2000 m (Nevezett: 1 csapat)
1. Békéscsabai Szent-Györgyi A. Gimnázium    20 pont

Fiúk:

V. korcsoport    Egyéni (Nevezett: 86 fő)
1. Szabó Áron     Békéscsaba, Andrássy Gyula Gimnázium
2. Apáti Bence     Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk.
3. Barbat-Lőrincz Dániel Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk.

VI. korcsoport    Egyéni (Nevezett: 55 fő)
1. Diószegi Dávid    Békéscsabai SzC Vásárhelyi Pál Szakközépiskola
2. Kiss Lajos    Békéscsabai SzC Vásárhelyi Pál Szakközépiskola
3. Vadász Levente    Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk.

V. korcsoport    Csapat: 3000 m (Nevezett: 17 csapat)
1. Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimn. és Ált. Isk    21 pont
2. Békéscsabai Szent-Györgyi A. Gimnázium    39 pont
3. Békéscsabai SzC Vásárhelyi Pál Szakközépiskola    72 pont
4. Békéscsaba, Andrássy Gyula Gimnázium    74 pont
5. Békéscsabai SzC Trefort Szakközépiskola    85 pont
6. Békéscsabai SzC Zwack J. Szakközépiskola    87 pont
7. Gépészeti és Számítástechnikai Szakközépiskola    126 pont
8. Békéscsabai Szent-Györgyi A. Gimnázium    128 pont
VI. korcsoport    Csapat: 3000 m (Nevezett: 10 csapat)
1. Békéscsabai SzC Vásárhelyi Pál Szakközépiskola    23 pont
2. Gépészeti és Számítástechnikai Szakközépiskola    59 pont
3. Békéscsabai SzC Trefort Szakközépiskola    61 pont
4. Békéscsabai Szent-Györgyi A. Gimnázium    74 pont
5. Békéscsabai SzC Trefort Szakközépiskola    112 pont
6. Békéscsabai SzC Zwack J. Szakközépiskola    138 pont
7. Békéscsabai SzC Trefort Szakközépiskola    141 pont
8. Gépészeti és Számítástechnikai Szakközépiskola    151 pont

Megosztás:

Címke: , , , , , , ,