Előre: Mesterhármas és fordítás - galéria

2016. december 11. 15:24 | behir.hu

Szép évzáróban reménykedtek a csabai szurkolók, hiszen az utolsó előtti Cegléd érkezett a Kórház utcába. Nem indult jól a 2016-os esztendő utolsó meccse, 22 perc után 2-0-ra vezettek a vendégek, de Urbin Péter mesterhármasának is köszönhetően 4-2-re nyertek a lila-fehérek.

Csak Viczián Ádám hiányzott sárga lapok miatt, Zoran Spisljak  megkavarta a lapokat Szélpál mellett Fehér kezdett a védelemben, Spitzmüller, Gránicz és Pilán kezdett, Birtalan és Urbin a padon várta a bevetést.

A 19. helyen szerénykedő vendégek jól kezdtek: első szögletük után Szabó Viktor fejelt a csabai kapuba (0-1). Hét perccel később még nagyobb bajba került a házigazda, miután Szélpál az ötösön lerántotta Albert Ádámot. Veizer Roland játékvezető 11-est ítélt, a sértett pedig a bal felsőbe lőtte a labdát (0-2). Zoran Spisljak gyorsan reagált, fél óra után lekapta Juhász Györgyöt, a helyére Birtalan Botondot küldte. Az első félidőben lassan szövögette a támadásait a Csaba, csak szögletekig jutott a hazai gárda. A legnagyobb helyzetre 45 percet kellett várni: Birtalan léc alá tartó fejesét kiütötte Horváth Gábor, a vendégek kapusa.

Kétgólos hátrányban még egyet cserélt a csabai mester: Spitzmüller helyére Urbin Péter érkezett. Gyorsan összejött a szépítés a fordulást követően, hiszen az 50. percben egy ártatlan felívelés után Albert István csúsztatott a saját kapujába (1-2). Ettől erőre kapott a pályaválasztó, 10 perccel később Urbin lövése először még elakadt a védőben, azonban a labda visszapattant a támadó elé, aki másodszor már nem hibázott (2-2). Fél órája maradt a liláknak, hogy megszerezzék a győzelmet, ennek megfelelően Birtalan és Gránicz is gólt szerezhetett volna. A 65. percben óriási kavarodás alakult ki a vendég kapu előtt Nánási feküdt rá a labdára, Birtalan azonban így is gólt akart rúgni. A vége sárga lap és szabadrúgás kifelé. Az Előre nem lassított, a 79. percben már a vezetést is megszerezte: Nagy István egy jobb oldali szabadrúgást ívelt középre, Urbin fejese pedig a felső lécről vágódott a gólvonal mögé. A találkozó a 88. percben dőlt el: újra Urbin kapott egy felpasszolt labdát, majd mivel nem érkezett csapattárs, kapura fordult és 14 méterről a jobb kapufa mellé tekerte a labdát és mesterhármast szerzett (4-2).

A végén már nem változott az eredmény, így a Békéscsaba  győzelemmel zárta a 2016-os évet. A lila-fehérek gyenge kezdés után belelendültek és az élmezőnyben várják majd a februári folytatást.