Vereség a fehérvári évzárón

2016. december 30. 20:20 | behir.hu

Az Európa-bajnokság miatti szünet után az év utolsó előtti napján folytatódott a női kézilabda bajnokság. Skaliczki László együttese Fehérvárra látogatott, ahol ugyan jól tartotta magát, de pontot nem szerzett és 32-27-es vereséget szenvedett.

A lila-fehéreknél Dajka Bettina és Kovács Anett régebb óta a maródiak listáján szerepel, ezúttal Walfisch Mercédesz is csatlakozott hozzájuk, de a Kisvárdáról kölcsönből visszatért irányító, Gidai Eszter már ott volt az együttesben.

A hazaiak bekezdtek az elején, négy perc után már 3-0-ra vezettek. A lila-fehérek próbáltak zárkózni, a 13. percben Glusica révén már csak egy találat volt a csabai hátrány, sőt, három minutummal később már egálban volt a két együttes. Ezt követően újra háromgólos előnyt szereztek a kiváló légiósokat felvonultató fehérváriak, főként a japán irányító, Ishitate volt elemében, így harminc perc után 15-11-es vezetést tudhattak magukénak a hazaiak.

Fordulás után a kapus Herr Orsolya is betalált, a 38. percben már 21-14-re lógtak meg a fehérváriak. A folytatásban az EHF Kupa-csoportkörre készülő pályaválasztó akarata érvényesült. A 43. percben Gidai Esztert piros lappal kizárták a játékvezetők. A lila-fehérek nem adták fel, és a fehérorosz átlövő, Vasileuskaya találataival zárkózótt, aki végül hétnél állt meg. Az 57. percben már csak hárommal ment a Fejér megyei rivális, de a végén Gjorgjijevska tett pontot a meccs végére, 32-27 a vége.

A több hiányzóval pályára lépő csabaiak jól küzdöttek, de ez pontszerzésre nem volt elég, így maradtak a tabella 13. helyén. Legközelebb január 7-én a 8. pozícióban álló Siófok vendége lesz Skaliczki László gárdája.