Újabb könnyed siker - galéria

2015. október 16. 20:05 | behir.hu

Két veretlen csapat találkozott a Közép-európai Liga pénteki rangadóján. A szerdán meggyőző sikert arató Békéscsaba most sem kegyelmezett az ellenfélnek és a vártnál magabiztosabb, 3-0-ás győzelmet szerzett a horvát bajnok OK Porec ellen.

Az első szettben gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a Békéscsaba. Szakmáry Gréta volt különösen elemében, a horvátok nem volt ellenszerük, miközben támadásban is gyengén teljesítettek a magyar bajnoki címvédővel szemben.

A folytatásban Tanja Matic és Sarah Clement is csatlakozott a pontgyártáshoz. Az ellenfél a szett közepén nem tudta már tartani a lépést, így a második szettet is hozta a BRSE.

A harmadik szettben pillanatok alatt meglépett 8-2-re a hazai gárda, a magabiztos előny birtokában azonban gyengült a nyitásfogadás, így a hibákat kihasználva zárkózott a Porec. A csabai együttesben több cserét is alkalmazott Sasa Nedeljkovic. 20-19 után visszaállt a világ rendje, így a Békéscsaba újabb magabiztos győzelmet gyűjtött be, ezzel két mérkőzés után a 2. helyen áll a kilenc csapatos Közép-európai Liga mezőnyében.

Sasa Nedeljkovic: Jobban játszottunk, mint két nappal ezelőtt és jobban, mint amit vártam. Az első két szettben nagyon jól működött a csapat. A harmadik játékrészben nem koncentráltunk annyira, de a végén egy 5-1-es sorozattal lezártuk a mérkőzést.

Linamar-Békéscsabai RSE–OK Porec (horvát) 3:0 (14, 19, 20)
Békéscsaba, 700 néző. Vezette: Danica Viktoríni-Lisá, Lukas Královic (szlovákok).
Békéscsaba: MATICS 13, Bodnár 4, Soós 4, SZAKMÁRY 15, CLEMENT 13, TÁLAS 7. Csere: Szpin, Molcsányi (liberók), Fábián, Korniss, Ilyés. Edző: Sasa Nedeljkovic.
Porec: Jaksetic 2, RACIC 12, Ipsa, A. Usic, M. Usic 4, Jozic 4. Csere: Zahinovic, Sain (liberók), Fatoric, Duspara 2, Licul, Slisko. Edző: Miodrag Stojakovic.