Torna: Szujó Dorka duplázott

2017. november 22. 09:27 | behir.hu

A tornászok utánpótlás országos bajnokságának szerenkénti fináléjában gerendán Szujó Dorka az első helyen végzett az ifiknél, így idén a TC Békéscsaba versenyzője szerezte meg a Kanyó Éva Kupát – számolt be hivatalos honlapján a Magyar Torna Szövetség.

A Magyar Torna Szövetség vasárnap a budapesti Tornacsarnokban rendezte a leány utánpótlás számára, ifi, kadett és serdülő korosztályban az országos bajnokság szerenkénti döntőit, amely az ifiknél gerendán külön téttel bírt, hiszen a Kanyó Éva Kupáért zajlott. Gerendán az első helyet és az ezzel együtt járó Kanyó Kupát a Torna Club Békéscsaba versenyzője, Szujó Dorka (12.900 pont) szerezte meg, aki Rózsa György televíziós személyiségtől, a MATSZ egykori elnökétől, Kanyó Éva férjétől vehette át a díjat. Gerendán a KSI-s Bácskay Csenge (12.150) végzett a második, és Szujó klubtársa, Purguly Zsuzsanna (11.750) a harmadik helyen. Ugráson Bácskay Csenge, az MTK Budapest tornászával, Scherman Biankával holtversenyben 13.350 ponttal diadalmaskodott, Szujó Dorka (12.850) a harmadik helyen zárt. Felemáskorláton a KSI versenyzője, Székely Zója (13.500) győzött, mögötte Schermann Bianka (13.250) és Szujó Dorka (12.200) végzett. Talajon Schermann (12.650), Szujó (12.350), Székely (12.300) volt a sorrend.

A kadet korosztály legjobbjának Szilágyi Nikolett bizonyult. A békéscsabaiak tornásza gerendán 12.900, valamint talajon 12.150 ponttal aranyérmet szerzett. Ugrásban a KSI versenyzője Fehér Lili (12.500), felemáskorláton pedig a Postás SE-t képviselő Szénás Anna (12.150) végzett az élen.

A serdülőknél tarolt a Dunaferr. A dunaújvárosi klub színeiben versenyző Mayer Gréta három szeren, ugrásban (12.750), felemás korláton (11.150) valamint talajon (12.550) is aranyérmet szerzett. Klubtársa Makai Lilla pedig gerendán (12.700) nyert aranyérmet.

- Az egész Magyar Torna Szövetségnek, személy szerint Magyar Zoltán elnök úrnak és Altorjai Sándor főtitkár úrnak is jelentős része van abban, hogy évről-évre, immáron tizenhetedik alkalommal megemlékeznek, és megünneplik feleségem emlékét ezzel a Kanyó Kupával. Köszönöm, hogy mindig ilyen szép viadalt tartanak. Egyébként ez sehol másutt nem túl gyakori, hogy ennyire nagy tisztelet övezi a régieket, és ennyire megbecsülik őket. Még egyszer mondom: köszönet érte – fogalmazott Rózsa György.

Rózsa György és a győztes, Szujó Dorka, valamint edzői, Zsilinszki Tünde és Petrovszki Pál (Fotó: Torna Club Békéscsaba)

Szujó Dorka nem volt maximálisan elégedett a teljesítményével, éppen ezért nagyon boldog volt, hogy így is győzni tudott.

- Nagyon örülök annak, hogy ismételten sikerült megszereznem gerendán a Kanyó Kupát, hiszen két évvel ezelőtt is én nyertem meg. A gyakorlatom nem volt annyira pontos, legalábbis én úgy éreztem, e miatt pedig meg is lepődtem azon, amikor megláttam az eredményemet. Ez egy hihetetlen és egyben hatalmas dolog, hogy újra megnyertem, és megfoghattam ezt a kupát – értékelt a csabaiak kiválósága.