Szerző: Such Tamás

2025. július 2.

3D nyomtatással készülő betegspecifikus implantátumok a csabai kórházban

2025 januártól jelentős kézsebészeti fejlesztések történtek a békéscsabai kórház traumatológiai osztályán. Újdonságként kézprotézisek (nyeregízületi és ujj protézisek), a reumás betegek műtéti korrekciója, kéz fejlődési rendellenességek műtéti megoldása vált lehetővé. Dr. Tóth Zoltán Ph.D ortopéd-traumatológus, kézsebész szakorvossal beszélgettünk.
2025. július 2. 14:32 | Such Tamás
Tovább olvasom
2025. július 1.

A báb a teste szerves része, színészként pedig olyan, mintha nem lenne a térben

Noha nemégiben véget ért a Békéscsabai Napsugár Bábszínház égisze alatt tündöklő tarkabarka 19. Nemzetközi Bábfesztivál, az élet azonban naná, hogy nem áll meg. Sőt! A programfolyamot követően vannak, akik rendezik a sorokat, vannak, akik kisimítják a kissé megcakkozott idegpályájaikat és vannak, akik mint a cápa, folyton mennek előre, folyton a következő produkciójukon agyalnak. Többek között ilyen David Zuazola, a chilei születésű, spanyol bábművész, aki két és fél hónapja Csabán él.
2025. július 1. 14:27 | Such Tamás
Tovább olvasom
2025. június 30.
2025. június 22.

Újfent ragyog a MÁV palota – Matyi nélkül nem lett volna belőle semmi

Idén 100 esztendős a békéscsabai Temető sor-Vécsey utcai sarokház. A valaha MÁV osztálymérnökségi palotaként funkcionáló ingatlant még ma is nagyon sokan MÁV palotának nevezik. Amikor a minap, valaki az egyik csabai Facebook oldalon megosztotta a szépen felújított épület képét, az egyik posztoló azt írt alá, többen Kutnyik palotának is hívják; egyébként szép lett! Vajon miért hívják így (is)? Utánajártunk.
2025. június 22. 11:26 | Such Tamás
Tovább olvasom
2025. június 21.
2025. június 20.

Egyszerűen elvonultunk az iskolából a Meseházba, és megtaláltuk Schéner Mihályt

Meseházi Művészeti Műhely néven, egyhetes terepgyakorlaton vettek részt a minap a BSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium Művészeti tagozat 13. éves grafikusai, a Meseházban. Mi péntek délután a gyakorlat finisére érkeztünk, amely a diákok tárlatnyitója is volt egyben. A dolgozatok a helyiség szellemi nagypapájának, Schéner Mihálynak a Kézkivirágzások című képzőművészeti és irodalmi munkájára reflektáltak.
2025. június 20. 17:22 | Such Tamás
Tovább olvasom
2025. június 19.
FEL