Szerző: Hidvégi Dávid

2023. március 26.

Húsvéti élménysütést tartottak a cukorbeteg gyermekekért

A Diabóló Alapítvány élménysütést szervezett szombaton azzal a céllal, hogy egészséges alapanyagokból, a cukorbeteg gyermekek diétájába jól beilleszthető ünnepi kalácsot és aprósüteményt készítsen szakemberek bevonásával. A Hétpettyes Szülői Mentorhálózat tagjai és a cukorbeteg gyermekeket gondozó orvosi-, szakasszisztensi csapat cukrász közreműködésével diétás desszerteket készített a Békés Megyei Könyvtárban, a Kollaborban.
2023. március 26. 14:54 | Hidvégi Dávid
Tovább olvasom
2023. március 24.

Egy 1727-ből származó Tranoscius érkezett a Munkácsy Mihály Múzeumba

Az elmúlt három hónap alatt zárva tartott a Munkácsy Mihály Múzeum, de a munkatársai nem tétlenkedtek. Az állandó kiállításaik mellett három új időszaki tárlattal várják a látogatóikat március 28-ától. Az Égi csillag tiszta fénye – Evangélikusok énekeskönyve című tárlat a Békéscsabai Evangélikus Egyházközség Levéltárának jóvoltából egy korai, kézzel írott 1727-ből származó Tranoscius-szal bővült pénteken délelőtt.
2023. március 24. 15:08 | Hidvégi Dávid
Tovább olvasom
2023. március 22.

Víz világnapi rajzpályázatot hirdetett az Alföldvíz – Kirándulás volt a jutalom

Az Alföldvíz Zrt. a víz világnapja alkalmából a szolgáltatási területén élő óvodásoknak és általános iskolásoknak újra rajzpályázatot hirdetett „Légy te a változás, és tedd jobbá a világot!” címmel. Az alkotásokat március 14-ig lehetett beküldeni, az elbírálás után a díjak kedden délután adták át a szolgáltató békéscsabai központjában.
2023. március 22. 10:12 | Hidvégi Dávid
Tovább olvasom
2023. március 21.
2023. március 20.
2023. március 14.
2023. március 12.
FEL